Msze Święte w dni powszednie:
6:30 (z wyjątkiem wakacji), 7:00 i 18:00.
Msze Święte w niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 15:00 (z wyjątkiem wakacji), i 18:00.
Msze Święte w szpitalu:
Sobota 16:00, Niedziela 7:00
Nabożeństwo do Świętego Antoniego:
Wtorek 17:50
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:
Środa 17:30
Nabożeństwo do Świętego Jana Pawła II:
Czwartek 17:45
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego:
Piątek 17:30
Ogłoszenia

XIV Niedziela Zwykła
Niedziela, 7 Lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła 07 lipca 2019 r.

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

2. W tym tygodniu przypada w sobotę 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy o godz.18.00. Modlitwa różańcowa po Mszy św. z procesją wokół Kościoła, Modlić się będziemy szczególnie o dar deszczu i szczęśliwe żniwa. Przynosimy Matce Bożej kwiat wdzięczności. Serdecznie zapraszamy.

3. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie nowego Księdza Proboszcza, ks. Kan. Mirosława Korytowskiego. Nowemu Księdzu Proboszczowi życzymy obfitości łask Bożych, dużo sił i zdrowia oraz opieki naszej patronki, Maryi Wniebowziętej. Ks. Mirosław jutro na Mszy św. Wieczornej obejmie kanonicznie urząd Proboszcza. Wprowadzi go J.E. Ks. Bp Wiesław Mering- Pasterz Diecezji. Zapraszamy wszystkich parafian na tę ważną dla naszej parafii Uroczystość.

4. Na czas letniego wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia tygodnika „Idziemy”

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

XIII Niedziela Zwykła
Niedziela, 30 Czerwca 2019

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

2. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw.

3 W pierwszy czwartek modlimy się w int. kapłanów i o nowe powołania.

4. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz.18.00. poprzedzona nabożeństwem do miłosierdzia Bożego. Spowiedź św. od godz. 15.00. W Radomicach spowiedź od 17.30. Msza św. o 18. Odwiedziny chorych w domach.

5. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00, po Mszy modlitwa różańcowa

6. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia tradycyjnie tygodnik „Idziemy”.

7. Dziękujemy za włączenie się i przygotowanie asysty z racji Oktawy Bożego Ciała.

8. W najbliższą sobotę, 6 lipca naszą parafię na zasłużoną emeryturę opuszcza ks. Prał. Henryk Ambroziak. Kto ma życzenie podziękować ks. Prał. za dar Jego posługi w naszej parafii, zapraszamy w najbliższą środę na Mszę św. o godz. 18. Nowy Proboszcz obejmie kanonicznie parafię w dn. 8 lipca.

9. Dziś w naszej wspólnocie serdecznie witamy ks. Adriana Niebudka, nowego wikariusza. Życzymy Mu dużo sił, gorliwości, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

10. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

11. Życzymy Bożej opieki na czas urlopów i wakacji i wypraszamy Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu
Środa, 7 Marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

04 marca 2018 r.

1. Dziś zbiórka do puszek na pomnik żołnierzy WYKLETYCH-NIEZŁOMNYCH, który powstanie w Licheniu.

2. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:30 (dla dzieci), o godz. 17:30 (dla młodzieży i dorosłych); w Radomicach o godz. 16:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17:30; w kaplicy w Radomicach przed Mszą św. o godz. 10:00.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00, spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klas 3A i 3B w salce parafialnej. 4. W sobotę o godz. 11:00 w Miejskim Centrum Kultury w Lipnie, odbędzie się spotkanie dla uczniów wszystkich klas drugich gimnazjum, także z innych szkół. Obecność obowiązkowa!

5. Zapraszamy dorosłych na ,,Spotkanie Biblijne” w środę po Mszy św. o godz. 18:00 w salce parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15:00 odbędzie się ,,Misterium o Krzyżu”, przygotowane przez dzieci.

7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14:00 w salce na plebanii, będą przymierzane stroje do I Komunii Świętej dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Lipnie i z Radomic. Natomiast o godz. 16:00 po Mszy św., stroje dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr.5 w Lipnie.

8. W sobotę 24 marca planowany jest wyjazd do Górki Klasztornej na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Cena wyjazdu ok. 40 zł. Zapisy w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie.

9. Na bocznym ołtarzu obok obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wystawiona jest ZŁOTA KSIĘGA ABSTYNENCJI. Zachęcamy parafian, aby się wpisywać do tej KSIĘGI i do postanowień, nie tylko w czasie trwania Wielkiego Postu.

10. 16 marca 2018r., odbędzie się w Lipnie po raz drugi EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Wszelkie informacje znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.

11. Prosimy chętne osoby, aby zapisywać się u ks. Leszka na określoną godzinę czuwania, podczas całonocnego Wystawienia Najświętszego Sakramentu z 16 na 17 marca od 19:00 wieczorem do 6:00 rano. Zapisy są potrzebne m.in. po to, aby w ciągu nocy był ktoś zawsze obecny w kościele na Adoracji.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik IDZIEMY, a w nim szereg informacji z życia kościoła, świata i naszej diecezji, oraz ciekawe artykuły m.in.: CIENIE WIELKIEGO POSTU - co oznacza KRZYŻ w naszym życiu codziennym; UKRZYZOWANY Z WŁOCŁAWSKIEJ KATEDRY - o historii Krzyża Tumskiego; i inne…

13. Wszystkim parafianom w kolejnym tygodniu Wielkiego Postu życzymy wielu łask Bożych i jednocześnie przypominamy o Misjach Świętych, które rozpoczną się w naszej parafii od V Niedzieli Wielkiego Postu. Misje Święte będą prowadzić ojcowie Redemptoryści.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 4 Lutego 2018

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Agaty-Dziewicy i Męczennicy; we wtorek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczeństwa; w sobotę wspomnienie św. Scholastyki-Dziewicy; w niedzielę za tydzień wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu będziemy modlić się za ludzi dotkniętych chorobą i cierpieniem.

2. Zapraszamy dorosłych na SPOTKANIE BIBLIJNE, dotyczące Pisma Świętego, wiary, religii, Boga w środę po Mszy św. o godz. 18:00 w salce parafialnej.

3. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klas 3D i 3E gimnazjum nr.1 w Lipnie we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 w salce parafialnej, a dla klas trzecich z innych szkół w czwartek również po Mszy św. o godz. 18:00 w salce parafialnej (część uczniów nie uczestniczy w spotkaniach, co oznacza, że nie chce przyjąć sakramentu bierzmowania w tym roku.)

4. W sobotę o godz. 16: 30 spotkanie scholi. Również w sobotę o godz. 19:00 spotkanie ministrantów - seniorów.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik IDZIEMY, a w nim szereg informacji z życia kościoła, świata i naszej diecezji, oraz ciekawe artykuły m.in.: ,,Czyj Holokaust”; ,,Poświęceni Bogu”- o klasztorach klauzurowych; ,,Cuda siostry Łucji”; i inne. Do nabycia jest również czasopismo parafialne ANTONI.

6. Naszym parafianom i gościom na czas nowego tygodnia nauki i pracy, niech Bóg wszystkim hojnie błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Poniedziałek, 15 Stycznia 2018

1. W tym tygodniu wspominamy: w środę, św. Antoniego-Opata; w piątek, św. Józefa Sebastiana Pelczara-Biskupa.

2. W tym tygodniu w Kościele Katolickim rozpoczynamy TYDZIEŃ MODLITW o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijaństwa.

3. Zapraszamy dorosłych na spotkanie dotyczące wiary, religii, Boga w środę po Mszy św. o godz. 18:00 w salce parafialnej.

4. W środę w naszej świątyni CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00, a zakończenie przed Mszą św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy parafian do odwiedzenia naszej świątyni i osobistej Adoracji Pana Jezusa.

5. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla uczniów klas III D i III E w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 15:00.

6. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie na kolędzie w minionym tygodniu. Plan kolędy na bieżący tydzień wywieszony jest w gablocie przed świątynią. W czasie kolędy rozdawane są ulotki z informacją o nadchodzących MISJACH ŚWIĘTYCH w naszej parafii, które rozpoczną się od V Niedzieli Wielkiego Postu.

7. Kancelaria z racji kolędy będzie ograniczona, w sprawach nagłych prosimy o kontakt przed lub po Mszy św.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik IDZIEMY, a w nim ciekawe artykuły m.in.: Jezus na emigracji – o domu Świętej Rodziny po ucieczce do Egiptu; Jak wierzymy – artykuł o stanie naszej wiary; i inne…

9. Drogim parafianom i sympatykom naszej lipnowskiej fary na czas nowego tygodnia i wizyt duszpasterskich w rodzinach, niech Bóg błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
Niedziela, 28 Maja 2017

1. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że Jezus jako Syn Boży zasiadł po prawicy Ojca, by przygotować nam miejsce w niebie.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę; w środę – Nawiedzenie NMP; w czwartek – św. Justyna, męczennika; w sobotę – św. męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do niej poprzez nowennę do Ducha Św.

4. Do środy nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17.30. W czwartek rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W czwartek Dzień Dziecka. Prośmy dla dzieci o czyste i dobre serca, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o 17.30.

7. W sobotę wyjazd na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich o godz. 8.00. Natomiast o godz. 12.00 odbędzie się Pierwsza Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy Komunię św. Rocznicową. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek od godz. 15.00.

9. Za tydzień w Radomicach odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci Opieki św. Józefa. Zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11.00.

10. Dziś o godz. 15.00 w katedrze włocławskiej święcenia diakonatu z rąk biskupa włocławskiego otrzyma kleryk Mateusz Markowski. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 święcenia prezbiteratu otrzyma diakon Adam Kłonowski.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 21 Maja 2017

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji głodujących. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i o chleb.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę – NMP, Wspomożycielkę Wiernych; w piątek – św. Filipa Nereusza, kapłana.

3. W środę z inicjatywy papieża Benedykta XVI modlimy się za Kościół w Chinach.

4. Od piątku rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy Pierwszą Komunię św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 i w Radomicach. Prosimy parafian o przybycie na Msze św. w innych godzinach, aby Mszę św. o godz. 10.00 pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 10.00.

6. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17.30, a w Radomicach o godz. 17.00.

7. W piątek Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych mamach; dziękujmy Bogu za ich dobre serca i ręce oraz prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu, a dla zmarłych o wieczne zbawienie.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w katedrze włocławskiej święcenia diakonatu z rąk biskupa włocławskiego otrzyma kleryk Mateusz Markowski.

9. 3 czerwca organizowany jest wyjazd na spotkanie młodych nad Lednicą. Zapisy u ks. Adriana.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 14 Maja 2017

1. W poniedziałek o godz. 16.00 JE bp Wiesław Mering udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

2. We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

3. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez Ruch Światło-Życie.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy Pierwszą Komunię św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Prosimy parafian o przybycie na Msze św. w innych godzinach, aby Mszę św. o godz. 10.00 pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 10.00.

5. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17.30, a w Radomicach o godz. 17.00.

6. Dziś w Urzędzie Miasta w godz. 10.00-16.00 prowadzona jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ramach akcji Pomóż Małgosi i Innym.

7. 3 czerwca organizowany jest wyjazd na spotkanie młodych nad Lednicą. Zapisy u ks. Adriana.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 7 Maja 2017

1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Szczególnie polecajmy alumnów naszego diecezjalnego seminarium i z naszej parafii. Prośmy także o nowe powołania do służby w Kościele.

2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. biskup Stanisław. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

3. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży, ich świadków i rodzin w sobotę o godz. 10.00.

4. W sobotę przypada Dzień fatimski i 100. rocznica objawień Matki Bożej. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół pl. Dekerta i modlitwy na placu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

5. 13 maja to także 36. rocznica cudownego ocalenia podczas zamachu papieża św. Jana Pawła II. W związku z dniem Patrona szkoły w czwartek o godz. 9.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów SP nr 5 im. Jana Pawła II.

6. W piątek odbędzie się pielgrzymka kapłańska do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

7. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17.30, a w Radomicach o godz. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

8. W przyszłą niedzielę w Urzędzie Miasta w godz. 10.00-16.00 będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ramach akcji Pomóż Małgosi i Innym. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 30 Kwietnia 2017

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 9. Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego hasło brzmi: „Idźcie i głoście”. Wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii. Przez cały tydzień po nabożeństwie majowym czytane będzie Pismo św.

2. Dziś przeżywamy też Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością na drogach.

3. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, który w polskiej tradycji poświęcony jest Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17.30, a w Radomicach o godz. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

4. W środę przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 – w intencji Ojczyzny, i 18.00. W szpitalu o 7.00, a w Radomicach o 9.00.

5. W czwartek wspominamy św. Floriana, męczennika – patrona strażaków. Msza św. w ich intencji będzie o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu ponadto czcimy: we wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – św. apostołów Filipa i Jakuba.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o 17.30.

8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.

9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00.

10. Od przyszłej niedzieli Msza św. niedzielna w Radomicach będzie o godz. 9.00.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy, Miłujcie się! oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 23 Kwietnia 2017

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Dziękujemy więc za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Po Mszy św. o godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu. Dzisiaj też kończy się oktawa wielkanocna, a rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. W sobotę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy, Miłujcie się! oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Niedziela, 16 Kwietnia 2017

1. Drogim parafianom i gościom pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby każdy doświadczył i przyjął zwycięską miłość Boga Ojca, bo tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. Wyrażamy również wdzięczność za życzenia świąteczne, które napłynęły na adres parafii.

2. Dziękujemy za ubranie Grobu Pańskiego i ciemnicy: Mariuszowi i Marcinowi Jaworskim, Patrykowi Romanowskiemu, Mateuszowi Narczewskiemu i p. kościelnemu Dominikowi Szarszewskiemu. Za zaangażowanie i uczestnictwo w liturgii Triduum Paschalnego dziękujemy: chórowi parafialnemu, Domowemu Kościołowi, Oazie, ministrantom, p. organiście i p. kościelnemu. Za adorację i czuwanie przy Grobie Pańskim: Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipna i Radomic, grupom modlitewnym i wszystkim parafianom. Za udział w procesji: asyście z opiekunkami, ministrantom, druhom strażakom i wszystkim obecnym.

3. Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. jest niedzielny.

4. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Przygotowując się do tego święta, odmawiamy codziennie Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed wieczorną Mszą św.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy, Miłujcie się! oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ
Niedziela, 9 Kwietnia 2017

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czas ważnych wydarzeń zbawczych.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się konferencja przedchrzcielna dla chrztów z I dnia świąt.

4. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji i czuwanie do godz. 21.00.

5. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy świętej. Adoracja Pana Jezusa od godz. 9.00. O godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Na jej zakończenie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 22.00. O godz. 20.30 Gorzkie Żale. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

6. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 9.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie odbywać się od godz. 9.00 do 16.00 o pełnych godzinach lub w razie potrzeby częściej. W Radomicach o godz. 10.30. O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

7. Wieczorem w sobotę o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – Liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia, Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Na liturgię przynosimy świece lub paschaliki.

8. Do udziału w Triduum Paschalnym zachęcamy wszystkich parafian, a także grupy modlitewne, służbę ołtarza i druhów strażaków z Lipna i Radomic.

9. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Kolejne Msze św. o: 8.30, 10.00, 11.30 (chrzcielna), 15.00 i 18.00. W szpitalu o godz. 8.00, w Radomicach o 10.00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jest niedzielny.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 2 Kwietnia 2017

1. Od dzisiejszej niedzieli zmienia się charakter Wielkiego Postu. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Do świąt Zmartwychwstania Pańskiego mają nas również przygotować rekolekcje wielkopostne, które dziś rozpoczynamy w naszej parafii. Niech to będzie dla nas czas pojednania z Bogiem i bliźnimi. Szczegółowy program rekolekcji jest w Antonim.

2. Dzisiaj przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski. Nabożeństwo ku jego czci w naszej parafii w każdy czwartek przed wieczorną Mszą św.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.30. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta z naszej parafii do kościoła pw. bł. Michała Kozala.

4. Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm będzie podczas każdej Mszy św., natomiast procesja z palmami wokół kościoła o godz. 11.30 oraz w kaplicy w Radomicach. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

6. Wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej będzie w sobotę o godz. 9.00 z parafii bł. M. Kozala. Są jeszcze wolne miejsca.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 26 Marca 2017

1. Dzisiejsza niedziela zwana jest Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez Ruch Światło-Życie.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.30.

4. Przyszła niedziela rozpocznie w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego. Program rekolekcji jest w Antonim.

5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i 17.30. W Radomicach o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40.

6. W parafii bł. M. Kozala można zapisać się na wyjazd 8 kwietnia do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 19 Marca 2017

1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Diecezji Włocławskiej.

2. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony.

3. We wtorek rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla szkoły w Radomicach i gimnazjum w Lipnie. Program jest w Antonim.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i 17.30. W Radomicach o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40. Wierni w nich uczestniczący mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Konferencje przedmałżeńskie odbywają się w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie w niedzielę o godz. 15.30.

6. W piątek odbędzie się w Lipnie Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w parafii bł. M. Kozala. Informacje dla uczestników dziś w Antonim. Zapisy najlepiej do 20 marca przez stronę internetową www.edk.org.pl lub w kancelarii parafii bł. M. Kozala.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 12 Marca 2017

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

2. W poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 (dla dzieci), o godz. 17.30 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40. Wierni w nich uczestniczący mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Konferencje przedmałżeńskie odbywają się w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie w niedzielę o godz. 15.30.

6. 24 marca będzie można uczestniczyć w Lipnie w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. O szczegółach będziemy informować za tydzień. Częściowe informacje są dziś w Antonim. Polecamy zapoznanie się z informacjami ze strony internetowej www.edk.org.pl, zapisy będą możliwe przez stronę lub w kancelarii parafii bł. M. Kozala.

7. Przed świątynią zbierane są podpisy w celu poparcia Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Mama, tata i dzieci”, broniącej tradycyjnych i chrześcijańskich wartości małżeństwa i rodziny.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 5 Marca 2017

1. Wielki Post wzywa do pracy nad sobą i swymi słabościami. Usuwajmy to wszystko, co nas oddala od Boga. Wykorzystajmy do tego rozpoczęty czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest też księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji na czas Wielkiego Postu.

2. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 (dla dzieci), o godz. 17.30 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40. Wierni w nich uczestniczący mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dziś o godz. 15.30 rozpoczną się konferencje przedmałżeńskie w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie.

4. W środę obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

5. W przyszłą niedzielę Ad gentes będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy, a po Mszach św. przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na misje. Natomiast na Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się błogosławieństwo gromnic i książeczek dzieciom klasy III Szkoły Podstawowej nr 4.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 26 Lutego 2017

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2. We wtorek przypada dzień modlitw w intencji papieża seniora Benedykta. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas II gimnazjum.

3. Kończy się tegoroczny karnawał. Środa Popielcowa otwiera święty czas Wielkiego Postu – okres pokuty, wyrzeczeń i modlitwy – który ma służyć naszemu nawróceniu i przygotowaniu na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty jest posypanie głowy popiołem. Msze św. będą o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, 16.30 i 18.00 (wcześniej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy); w Radomicach o godz. 15.00. W tym dniu rozpoczną się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.

4. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu rozpoczyna się okres spowiedzi wielkanocnej.

5. W środę przypada również Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

6. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 (dla dzieci), o godz. 17.30 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40. W kaplicy filialnej w Radomicach przed Mszą św. o godz. 10.00. Zarówno do odprawiania tych nabożeństw, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwo pierwszosobotnie o 17.30.

8. W sobotę obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się błogosławieństwo gromnic i książeczek dzieciom klas III Szkoły Podstawowej w Radomicach. Natomiast w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie o godz. 15.30 rozpoczną się konferencje przedmałżeńskie.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy, Miłujcie się! oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 19 Lutego 2017

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę – święto Katedry św. Piotra Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas I gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez Ruch Światło-Życie.

4. W poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17.20 zapraszamy na modlitwę różańcową w naszym kościele.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się błogosławieństwo gromnic i książeczek dzieciom klas III Szkoły Podstawowej nr 5.

6. Również za tydzień w auli Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie o godz. 16.30 odbędzie się spektakl pt. „Satyra na polskie Boże Narodzenie, czyli kto się boi murzynka Bambo”. Wstęp wolny. Szczegóły w tygodniku Antoni i na plakacie w gablocie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 12 Lutego 2017

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie kilku małżeństw do nowej wspólnoty Equipes Notre-Dame.

2. We wtorek obchodzimy święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

3. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. W piątek o godz. 17.00 w kinie Nawojka odbędzie się projekcja filmu „Fireproof – Próba ogniowa” przeznaczonego szczególnie dla małżeństw. Wstęp wolny.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się błogosławieństwo gromnic i książeczek dzieciom klas III Szkoły Podstawowej nr 2.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 5 Lutego 2017

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Pawła Miki i Towarzyszy męczeństwa; w piątek – św. Scholastykę, dziewicę.

2. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 9.00 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują.

3. Trwają ferie zimowe, Msze św. w dni powszednie są o godz. 7.00 i 18.00.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie kilku małżeństw do nowej wspólnoty w naszej parafii Equipes Notre-Dame.

5. 17 lutego w kinie Nawojka odbędzie się projekcja filmu „Fireproof – Próba ogniowa” przeznaczonego szczególnie dla małżeństw. Wstęp wolny. Szczegóły w tygodniku Antoni.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 29 Stycznia 2017

1. Dzisiejsza niedziela tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami.

2. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrego wypoczynku. Msze św. w czasie ferii w dni powszednie będą o godz. 7.00 i 18.00.

3. W czwartek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej, gdyż przynosimy do świątyni świece, aby je pobłogosławić. Symbolizują one Chrystusa, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W kaplicy w Radomicach – o godz. 16.30.

4. 2 lutego obchodzony jest również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

5. We wtorek w liturgii wspominamy św. Jana Bosko, kapłana.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o 17.30.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 22 Stycznia 2017

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – nawrócenie św. Pawła; w czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w piątek – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; w sobotę – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

2. W środę zakończy się Tydzień ekumeniczny, czas szczególnej modlitwy o jedność chrześcijan.

3. W czwartek w Kościele katolickim obchodzony będzie Dzień Islamu. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 15 Stycznia 2017

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Antoniego, opata; w czwartek – św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

3. We wtorek obchodzony będzie w Kościele Dzień Judaizmu, który przypomina nam o wspólnych korzeniach wiary żydów i chrześcijan.

4. W środę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

5. W sobotę przypada Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którym tak wiele zawdzięczamy.

6. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę, cenne spostrzeżenia oraz złożone ofiary, które przeznaczane zostaną na renowację malatury kościoła. Niech Boże błogosławieństwo przez modlitwę kapłana wraz z domownikami pozostanie i towarzyszy wszystkim przez całe życie.

7. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna według stałego porządku: w poniedziałek, środę i piątek od godz. 9.30 do 11.30, we wtorek i czwartek od 15.00 do 17.00.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO
Niedziela, 8 Stycznia 2017

1. Dzisiejsza niedziela kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły. Tradycyjnie jednak do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, śpiewamy kolędy i pozostawiamy wystrój świąteczny.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także, by zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.

3. W sobotę zakończymy wizytę duszpasterską. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, a które pragną to uczynić, prosimy o zgłoszenie się na kolędę uzupełniającą. Składane ofiary będą przeznaczone na renowację malatury kościoła.

4. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 9.30 do 11.30.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
Niedziela, 1 Stycznia 2017

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest ona również obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój, gdyż świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju.

2. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia modlimy się również w intencji misji, a ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele misyjne. W kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreślimy litery: C+M+B 2017 – dodając cyfry bieżącego roku. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 15.00, gdyż o godz. 14.00 wyruszy z pl. Dekerta do kościoła pw. bł. Michała Kozala ORSZAK TRZECH KRÓLI, barwny pochód zawierający sceny z dawnych misteriów bożonarodzeniowych. Serdecznie zachęcamy do udziału, prosimy o przygotowanie strojów oraz koron. Za przykładem trzech Mędrców oddajmy w tym dniu pokłon Jezusowi. To będzie również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Tradycyjnie odwiedzimy też chorych. Nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu ponadto czcimy: w poniedziałek – św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego.

5. Trwa wizyta duszpasterska, składane ofiary będą przeznaczone na renowację malatury kościoła.

6. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę od godz. 9.30 do 11.30.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

8. Drogim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały Nowy Rok 2017. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
Niedziela, 25 Grudnia 2016

1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Zapraszamy do udziału we Mszy św., na adorację Jezusa w żłóbku, aby przeżyć te dni prawdziwie po chrześcijańsku. Spędźmy te święta w gronie rodzinnym, przy wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.

2. Serdeczne podziękowania składamy za przekazane do parafii życzenia świąteczne z urzędów, instytucji, zakładów pracy i szkół. Dziękujemy za ubranie szopki i choinek: p. Dominikowi Szarszewskiemu, Mariuszowi i Marcinowi Jaworskim, Patrykowi Romanowskiemu, Pawłowi Gębarskiemu. Wyrażamy wdzięczność państwu Siedlaczek i Kostrzewskim, p. Lechowi Pawłowskiemu za ofiarowanie choinek.

3. Jutro, w drugi dzień świąt, wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. jest niedzielny.

4. W tym tygodniu ponadto obchodzimy święto: we wtorek – św. Jana apostoła i ewangelisty; w środę – św. Młodzianków męczenników; w piątek – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00, by modlić się w intencji rodzin.

5. W sobotę ostatni dzień roku. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30, aby podziękować Bogu za wszystko, czego doświadczyliśmy dzięki Jego opatrzności w tym mijającym roku.

6. Za tydzień uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Modlimy się o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

7. Od wtorku rozpoczniemy wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Jej celem jest pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami i bliższe rozeznanie stanu religijnego parafii. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii. O pojazd prosimy pół godziny wcześniej. Składane ofiary będą przeznaczone na prace remontowe w kościele.

8. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek od godz. 9.30 do 11.30. W sprawach nagłych prosimy o kontakt przed lub po Mszy św.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

10. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłużą się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU
Niedziela, 18 Grudnia 2016

1. Ostatnie dni Adwentu niech nas przygotują na spotkanie z Panem Jezusem, kto nie był jeszcze u spowiedzi adwentowej może skorzystać z sakramentu pokuty podczas Mszy św. Roraty odprawiają się do piątku o godz. 6.30. Przed nimi śpiewane są Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Został rozniesiony opłatek na stół wigilijny. Tym, którzy roznosili i tym, którzy przyjęli, składając przy tym ofiary, wyrażamy wdzięczność staropolskim „Bóg zapłać”.

3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od alkoholu. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy znakiem krzyża, zapaleniem świecy i odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-7). Następnie modlimy się za rodzinę i za naszych zmarłych, łamiemy się opłatkiem, składamy życzenia i śpiewamy kolędy.

4. Pasterka w naszej świątyni parafialnej o północy. Liturgii przewodniczył będzie ks. biskup. Na 23.30 serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru Magnificat. W kaplicy w Radomicach Pasterka o godz. 22.00.

5. Msze św. w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w naszym kościele o godz.: 8.30, 10.00, 11.30 (chrzcielna), 15.00 i 18.00. W Radomicach o 10.00, w szpitalu o 7.00.

6. Burmistrz Lipna i MOPS zapraszają wszystkie osoby bezdomne, samotne i dotknięte ubóstwem na Wieczerzę Wigilijną, która odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 w MCK w Lipnie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017 oraz opłatek na stół wigilijny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU
Niedziela, 11 Grudnia 2016

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w środę – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

3. Roraty odprawiają się w dni powszednie o godz. 6.30. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież i dzieci.

4. We wtorek przypada 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny w 35. rocznicę poświęcenia sztandaru „Solidarności” Konwektor, a po niej przemarsz pod obelisk "Solidarności" na pl. 11 Listopada. Następnie w MCK wystawa zdjęć z poświęcenia sztandaru i stanu wojennego.

5. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci otrzymają chrzest w święto Bożego Narodzenia o godz. 11.30.

7. Za tydzień o godz. 11.30 będzie Msza św. oazowa, a na Mszy św. o godz. 15.00 zostaną pobłogosławione medaliki dzieciom klas III Szkoły Podstawowej nr 5.

8. Roznoszone są opłatki na stół wigilijny przez p. organistę i kościelnego w mieście i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w naszej świątyni.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017 oraz opłatek na stół wigilijny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU
Niedziela, 4 Grudnia 2016

1. Tą niedzielą rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Niech głoszone słowo i odbyty sakrament pokuty pomogą nam w codziennym nawracaniu się i przemianie życia, byśmy z czystym sercem mogli dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór z naszymi bliskimi. Program rekolekcji zamieszczony jest w naszej gazetce Antoni.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. można złożyć na ten cel ofiary do puszek.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Msze św. w tym dniu o godz.: 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.

4. Roraty będą w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30, a od środy – oprócz czwartku – o 6.30. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież i dzieci.

5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 15.00 zostaną pobłogosławione medaliki dzieciom klasy III Szkoły Podstawowej nr 4.

6. Roznoszone są opłatki na stół wigilijny przez p. organistę i kościelnego w mieście i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w naszej świątyni.

7. Trwa akcja Caritasu pod hasłem „Płomień miłosierdzia”, w ramach której przed świątynią można nabyć świece na stół wigilijny.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
Niedziela, 27 Listopada 2016

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem „Idźcie i głoście”, jak również nowy okres liturgiczny – Adwent, przygotowujący nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego, a także kierujący nasze serca na ponowne przyjście Pana przy końcu czasów.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę – św. Andrzeja Apostoła; w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

3. Od jutra rozpoczną się adwentowe Msze ku czci Matki Bożej, tzw. Roraty, odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.30. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież i dzieci. Przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci będą otrzymywały wyklejanki.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o 17.30.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Program umieszczony jest w naszym tygodniku Antoni.

6. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Natomiast na Mszy św. o godz. 15.00 zostaną pobłogosławione medaliki dzieciom klas III Szkoły Podstawowej nr 2.

7. Roznoszone są opłatki na stół wigilijny przez p. organistę w mieście i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w naszej świątyni.

8. W sobotę organizowana jest pielgrzymka do Torunia na 25. rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd z dworca PKS o godz. 8.00.

9. Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie, którego efektem może być pojawienie się wielbłąda na naszym Orszaku Trzech Króli. Głosowanie trwa do środy na stronie orszak.org.

10. Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece wigilijne w ramach 23. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży wesprze organizację wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin ubogich, dożywianie oraz funkcjonowanie świetlic środowiskowych. W naszej parafii świece będzie można nabyć od przyszłej niedzieli.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
Niedziela, 20 Listopada 2016

1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty encykliką papieża Piusa XI Quas primas, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

2. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Ofiarowanie NMP; we wtorek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy.

4. Przyszła niedziela rozpocznie nowy rok liturgiczny oraz Adwent – czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.

5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W piątek o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Ruch Światło-Życie. Będziemy dziękować za sakrament małżeństwa. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro małżeństwa i rodziny.

7. Za tydzień na Mszy św. o godz. 15.00 zostaną pobłogosławione medaliki dzieciom klas III Szkoły Podstawowej w Radomicach.

8. Roznoszone są opłatki na stół wigilijny przez p. organistę w mieście i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w naszej świątyni.

9. 3 grudnia organizowana jest pielgrzymka do Torunia na 25. rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 13 Listopada 2016

1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony jest Kościołowi w Iraku. Iraccy chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji ich społeczeństwa. W obawie o życie opuszczają swój kraj, udając się do Jordanii czy Libanu, gdzie żyją w trudnych warunkach. Możemy ofiarować im naszą modlitwę, ale również wspomóc ich materialnie poprzez ofiary składane dziś do puszek po Mszy św.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; w piątek – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę; w sobotę – bł. Salomeę, dziewicę.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na Mszy św. o godz. 10.00 odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dzień wcześniej odbędzie się jego uroczysta proklamacja w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach z udziałem władz kościelnych i państwowych. Przygotowujemy się do tego ważnego wydarzenia poprzez nowennę, którą odmawiamy po wieczornej Mszy św.

4. Za tydzień również zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas II gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Roznoszone są opłatki na stół wigilijny przez p. organistę w mieście i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w naszej świątyni.

7. 3 grudnia organizowana jest pielgrzymka do Torunia na 25. rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 6 Listopada 2016

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę – rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej; w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa; w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

2. Do wtorku trwa oktawa Wszystkich Świętych. Zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych z wypominkami przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Od poniedziałku roznoszone będą przez p. organistę i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w naszej świątyni.

4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas I, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W piątek, 11 listopada, przypada 98. rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – w int. Ojczyzny i o 18.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach.

6. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Chrystusa Króla. Duchowym przygotowaniem do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana będzie specjalna modlitwa odmawiana po każdej Mszy św. Jej tekst jest w dzisiejszym Antonim.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić VIII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Jest on dobrą okazją do przyjścia z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Również ofiary składane do puszek pomogą nieść skuteczną pomoc chrześcijanom w Iraku.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego
Niedziela, 30 Października 2016

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, przeżywamy uroczystość poświęcenia naszej świątyni. Dziękując Bogu za tak piękny kościół, mamy sobie bardziej uświadamiać troskę o naszą świątynię, ożywiać ją swoją obecnością i wspierać swymi ofiarami.

2. W te ostatnie dni października zapraszamy na wspólny różaniec.

3. We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu odwiedzając cmentarze, aby modlić się wspólnie za zmarłych, pamiętajmy o odpustach, które możemy uzyskać. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00, w szpitalu o 7.00, a w Radomicach o 9.00. O godz. 11.30 rozpocznie się na cmentarzu procesja oraz modlitwa wypominkowa za zmarłych, a bezpośrednio po niej Msza św. Ofiary składane na tace przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku. Natomiast o godz. 20.00 zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu w intencji zmarłych.

4. W środę Dzień Zaduszny. W prawdzie świętych obcowania łączymy się ze zmarłymi przebywającymi w czyśćcu, by polecić ich miłosierdziu Bożemu. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, 9.00 z procesją i o 18.00. W Radomicach o godz. 16.00. Wszyscy wierni mogą uzyskać w tym dniu jeden raz odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Mogą również uzyskać odpust każdego dnia od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się za zmarłych i zachowanie stałych warunków odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Św.

5. W oktawie Wszystkich Świętych zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych z wypominkami przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

6. W piątek wspominamy św. Karola Boromeusza, biskupa.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwapierwszopiątkowe i pierwszosobotnie z różańcem za zmarłych o 17.30.

8. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki roczne, tygodniowe i jednorazowe. Nowe wypominki roczne czytane będą od przyszłej niedzieli.

9. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 23 Października 2016

1. Dziś przeżywamy w naszej parafii wizytację kanoniczną ks. biskupa Wiesława Meringa. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna też Tydzień Misyjny obchodzony pod hasłem: „Ochrzczony to znaczy posłany”. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na rzecz misji.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego.

4. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej – dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla starszych codziennie o godz. 17.30.

5. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki roczne, tygodniowe i jednorazowe.

6. W środę o godz. 19.00 w salce parafialnej rozpocznie się Kurs „Alpha”. Osoby chętne mogą zgłaszać się do ks. Leszka.

7. W piątek o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez Ruch Światło-Życie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 16 Października 2016

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek – św. Łukasza Ewangelistę; w czwartek – św. Jana Kantego, kapłana; w piątek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w sobotę – św. Jana Pawła II, papieża.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. We wtorek obchodzimy Dzień Służby Zdrowia. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o lekarzach i pielęgniarkach.

4. W sobotę w katedrze włocławskiej odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za ŚDM w Krakowie. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd o godz. 9.20. Osoby chętne mogą zgłaszać się do ks. Adriana.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację kanoniczną ks. biskupa Wiesława Meringa. Najpierw ks. biskup uda się o godz. 10.00 na modlitwę w kaplicy szpitalnej i spotka się z chorymi w salach. Następnie o godz. 10.45 na cmentarzu będzie przewodniczył nabożeństwu za zmarłych i poświeci pomnik dzieci utraconych. Na zakończenie będzie sprawował Mszę św. w naszej świątyni o godz. 11.30, w czasie której dokona poświęcenia odnowionych: malatury prezbiterium, ołtarza Jezusa Ukrzyżowanego w bocznej kaplicy i obrazu św. Antoniego. Zachęcamy do licznego udziału w spotkaniu z ks. biskupem.

6. Również w przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rzecz misji. Natomiast na Mszy o godz. 15.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom z klas III Szkoły Podstawowej nr 5.

7. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, dla dzieci o godz. 16.30, a dla starszych o godz. 17.30.

8. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki roczne, tygodniowe i jednorazowe.

9. W środę, 26 października, o godz. 19.00 w salce parafialnej rozpocznie się Kurs „Alpha”. Osoby chętne mogą zgłaszać się do ks. Leszka. 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 9 Października 2016

1. Dziś obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Ofiary składane do puszek przed świątynią wesprą Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w sobotę – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.

3. W czwartek odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy z kościoła pw. bł. Michała Kozala do naszej świątyni procesja z figurą Matki Bożej, w czasie której będzie odmawiany różaniec. W tym dniu nie będzie różańca o 16.30 i 17.30.

4. W piątek obchodzimy Dzień Edukacji. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.

5. W sobotę o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji dzieci utraconych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pomnik dzieci utraconych został już postawiony na naszym cmentarzu. Jego poświęcenia dokona ks. biskup w czasie wizytacji parafialnej w niedzielę, 23 października.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 15.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom z klasy III Szkoły Podstawowej nr 4.

7. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, dla dzieci o godz. 16.30, a dla starszych o godz. 17.30.

8. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki roczne, tygodniowe i jednorazowe.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 2 Października 2016

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu; w środę – Rocznicę poświęcenia bazyliki katedralnej we Włocławku; w czwartek – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę; w piątek – NMP Różańcową.

2. Trwa październik i nabożeństwa różańcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00, a w Radomicach o 16.30.

4. W sobotę o godz. 8.00 z dworca PKS wyjazd na pielgrzymkę Kół Różańcowych do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich. Zapisy w zakrystii lub u p. Doroty.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVI Dzień Papieski. W tym dniu ofiarami składanymi do puszek przed świątynią tradycyjnie będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 15.00 poświęcenie różańców dzieciom z klas III Szkoły Podstawowej nr 2.

7. Konferencje przedmałżeńskie odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w salce parafialnej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 25 Września 2016

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Wincentego à Paulo, kapłana; w środę – św. Wacława, męczennika; w czwartek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.

2. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. W piątek na godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez Ruch Światło-Życie.

4. Od soboty rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II napisał: „Różaniec to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi”. Serdecznie zapraszamy więc do wspólnej modlitwy przez cały miesiąc. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Natomiast na Mszy o godz. 15.00 poświęcenie różańców dzieciom z klasy III Szkoły Podstawowej w Radomicach.

7. Od przyszłej niedzieli Msza św. w Radomicach będzie o godz. 10.00.

8. Konferencje przedmałżeńskie odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w salce parafialnej.

9. 8 października organizowana jest pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich. Zapisy w zakrystii lub u p. Doroty.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok 2017.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 18 Września 2016

1. Dzisiaj obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

2. Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę – św. Mateusza, apostoła i ewangelistę; w piątek – św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w salce parafialnej rozpoczną się konferencje przedmałżeńskie.

5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas I, a w czwartek dla uczniów klas II gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W środę odbędzie się pielgrzymka młodzieży z trzecich klas gimnazjum do Lichenia.

7. W piątek zapraszamy na dekanalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w sali kameralnej MCK w Lipnie o godz. 19.00 będzie można obejrzeć wystawę zdjęć reportażowych Marcina Jaworskiego, pt. „Kraków pełen radości – Światowe Dni Młodzieży w obiektywie”.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 dzieciom z klas pierwszych szkoły podstawowej zostaną pobłogosławione plecaki, tornistry i przybory szkolne. Po Mszy będzie konferencja dla rodziców dzieci klas I-III.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni. Można zakupić też kalendarze na nowy rok.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 11 Września 2016

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele VI Tydzień Wychowania pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej; w piątek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

3. We wtorek przypada dzień fatimski. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30, a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbędą się dożynki parafialne. Wieniec przygotowują mieszkańcy Biskupina, a chleby tradycyjnie każda miejscowość. W czasie tej Mszy nastąpi także wprowadzenie do świątyni odnowionego obrazu św. Antoniego. Początek uroczystości na pl. Dekerta od godz. 10.00.

5. Za tydzień po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

6. Również od przyszłej niedzieli po Mszy św. o godz. 15.00 rozpoczną się w naszej parafii konferencje przedmałżeńskie. Spotkania odbywać się będą w salce na plebanii.

7. Spotkania młodzieży oazowej w naszej parafii odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00, a Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00w salce parafialnej. Natomiast małżonkowie, chcący należeć do kręgu Domowego Kościoła, mogą zgłaszać się do ks. Adriana.

8. W dniach 21. – 28. 11. br. organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Osoby chętne na wyjazd mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej do końca tego tygodnia.

9. Przed świątynią można zakupić kalendarze na nowy rok.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 4 Września 2016

1. W czwartek obchodzimy święto Narodzenia NMP, w tradycji polskiej zwane Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu poświęca się ziarno na zasiew, które pobłogosławione przez Maryję, ma zapewnić dobre zbiory. Po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Skępem. Suma Odpustowa o godz. 11.30. Planowany powrót pielgrzymów ok. godz. 18.00. Można zapisać się też na autokar do Skępego.

2. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 wyruszy z naszego kościoła pielgrzymka do Konotopia na odpust Matki Bożej Bolesnej. Suma o godz. 12.00. Powrót we własnym zakresie.

3. W dniach 21. – 28. 11. br. organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Osoby chętne na wyjazd mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej do połowy września. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w gablocie.

4. Przed świątynią można zakupić kalendarze na nowy rok.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 28 Sierpnia 2016

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w czwartek – bł. Bronisławę, dziewicę; w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. Od czwartku powraca Msza św. o godz. 6.30, a od przyszłej niedzieli o godz. 15.00.

3. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców oraz Grono Pedagogiczne na Mszę św. z tej okazji o godz. 8.00.

4. Również w czwartek przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o tych, którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00, w Radomicach o godz. 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o godz. 17.30.

6. W sobotę w naszej parafii będzie miał miejsce diecezjalny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00.

7. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00.

8. Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę, 18 września, na Mszy św. o godz. 11.30. Wieniec przygotowują mieszkańcy Biskupina, a chleby tradycyjnie każda miejscowość. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za plony.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy.

10. Na ostatnie dni wakacji życzymy pięknego i bezpiecznego wypoczynku.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 21 Sierpnia 2016

1. W piątek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy Maryi za Jej pomoc nad naszym narodem, a jasnogórskie sanktuarium jest świadkiem tej macierzyńskiej opieki. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W tym tygodniu w liturgii ponadto obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej; w środę – święto św. Bartłomieja, apostoła; w sobotę – wspomnienie św. Moniki.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uświetnili uroczystość odpustową.

4. Trwają prace remontowe w prezbiterium naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na ten cel.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 14 Sierpnia 2016

1. W poniedziałek, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk. Dla nas ten dzień jest szczególnym świętem, gdyż przypada w nim odpust parafialny. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – w intencji Ojczyzny, Suma o godz. 12.00 i o 18.00. W szpitalu o godz. 7.00, w Radomicach o 9.00. Do udziału w Sumie Odpustowej zapraszamy asystę i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

2. W tym tygodniu w liturgii ponadto czcimy: w środę – św. Jacka, kapłana; w sobotę – św. Bernarda, opata, doktora Kościoła.

3. Dziękujemy parafianom, którzy w ubiegłą niedzielę podjęli na nocleg pielgrzymów z Elbląga. Dziękujemy też za pomoc dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych.

4. W dniach 21. – 28. 11. br. organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej. Osoby chętne na wyjazd mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej do połowy września. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w gablocie.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik Idziemy, a także nasza gazetka parafialna Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 7 Sierpnia 2016

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, kapłana; we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 będzie procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

3. W tym czasie z wielu stron Polski tysiące pielgrzymów zmierza na Jasną Górę. Również duża grupa z naszej parafii uczestniczy w pielgrzymce włocławskiej. Trwamy z nimi w duchowej łączności codziennie po Mszy św. wieczorowej.

4. W sobotę przypada dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja z figurą Matki Bożej wokół świątyni.

5. Dziękujemy parafianom, którzy w minionym tygodniu podjęli obiadem pielgrzymów z Działdowa. Dziś przyjadą do nas na nocleg pielgrzymi z Elbląga. Prosimy o gościnne podjęcie pątników.

6. W dniach 21. – 28. 11. br. organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej. Osoby chętne na wyjazd mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej do połowy września.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy tygodnik Idziemy. W przyszłą niedzielę ukaże się też specjalne wydanie odpustowe naszej gazetki parafialnej Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 31 Lipca 2016

1. W sobotę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu wyruszy po raz 28. diecezjalna piesza pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Przez cały czas trwania pątniczego szlaku będziemy się duchowo łączyć z pielgrzymami w modlitwie po Mszy św. wieczorowej.

2. W tym tygodniu w liturgii ponadto czcimy: w poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Marię Vianneya, kapłana.

3. W poniedziałek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących na Jasną Górę.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek tradycyjnie odwiedzimy chorych z Komunią św. Spowiedź św. od godz. 17.00, a nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30.

5. W czwartek zatrzymają się u nas na obiad pielgrzymi z Działdowa zmierzający na Jasną Górę, a w przyszłą niedzielę ok. godz. 18.00 przybędzie na nocleg pielgrzymka rowerowa z Elbląga (ponad 100 os.). Prosimy parafian o podjęcie pątników w gościnę do swych domów.

6. W dniach 21 - 28. 11. br. organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej. Osoby chętne na wyjazd mogą zapisać się w zakrystii lub kancelarii. Szczegółowy program znajduje się w gablocie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest po raz ostatni Przewodnik Katolicki. Od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzane w naszej diecezji nowe czasopismo Idziemy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 24 Lipca 2016

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła; we wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w piątek – wspomnienie św. Marty.

2. W poniedziałek imieniny obchodzi ks. Krzysztof Rogala. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

3. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Zapraszamy dziś na ostatni Apel Jasnogórski o godz. 21.00. We wtorek nastąpi oficjalne otwarcie ŚDM w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Na to wydarzenie uda się w czwartek grupa osób z naszej parafii. Zachęcamy również do oglądania transmisji w TVP lub Telewizji Trwam.

4. W środę po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdżających do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

5. W czwartek papież Franciszek odwiedzi Jasną Górę, gdzie będzie sprawował Mszę św. z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Udział w tej Eucharystii weźmie nasz ks. proboszcz jako jeden z delegatów reprezentujących diecezję włocławską.

6. 4 sierpnia zatrzymają się u nas na obiad pielgrzymi z Działdowa zmierzający na Jasną Górę, a 7 sierpnia na nocleg pielgrzymka rowerowa z Elbląga. Prosimy parafian o podjęcie pątników w gościnę do swych domów.

7. 6 sierpnia wyruszy po raz 28. diecezjalna piesza pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii katedralnej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 17 Lipca 2016

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę – wspomnienie bł. Czesława, kapłana; w piątek – święto św. Marii Magdaleny; w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

2. Już niebawem rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, na które przybędzie Ojciec Święty Franciszek. Od najbliższej środy młodzież przebywać będzie w diecezjach Polski. Do naszej diecezji przyjedzie ok. 1500 młodych z zagranicy. Będziemy łączyć się z nimi duchowo w naszej świątyni poprzez modlitwę Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 od środy do niedzieli. Z naszej parafii organizowane są również darmowe wyjazdy na koncert „Festiwal Młodych” do Włocławka w czwartek o godz. 16.00 oraz do Lichenia na dzień Maryjny w sobotę o godz. 13.00. Wyjazd z dworca PKS.

3. W sobotę odbędzie się uroczystość przekazania i poświęcenia Sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomicach, którą rozpocznie Msza św. w kaplicy o godz. 14.00.

4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i wszelkich pojazdów mechanicznych.

5. W poniedziałek, wtorek i środę w czasie pracy kancelarii można rezerwować intencje Mszy św. na rok 2017.

6. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

7. Trwają prace renowacyjne malatury prezbiterium naszej świątyni.

8. 6 sierpnia wyruszy po raz 28. diecezjalna piesza pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii katedralnej.

9. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym i odpowiednim stroju w kościele.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 10 Lipca 2016

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w środę – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel. Dla wszystkich noszących szkaplerz niech będzie on znakiem szczególnej opieki Matki Bożej.

2. W środę, 13 lipca, przypada dzień fatimski. O godz. 17.30 zapraszamy na nowennę i różaniec, a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej.

3. W minionym tygodniu dzieci Ruchu Światło-Życie z naszej parafii wraz z ks. Adrianem udały się na swoje wakacyjne rekolekcje. Życzymy im owocnego przeżycia tego czasu duchowego skupienia.

4. 6 sierpnia wyruszy po raz 28. diecezjalna piesza pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii katedralnej.

5. W sobotę, 16 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Obór na 40. rocznicę koronacji Piety Oborskiej i Odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Wyjazd z PKS-u o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub u p. Doroty.

6. Prosimy o zapisanie się osób chętnych, które chciałyby wziąć udział w różnych wydarzeniach w ramach „Dni w Diecezji” przed Światowymi Dniami Młodzieży. Z naszej parafii organizowane będą darmowe wyjazdy:

- do Włocławka w czwartek, 21 lipca, na koncert „Festiwal Młodych”;

- do Lichenia w sobotę, 23 lipca, na dzień Maryjny.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki.

8. Wszystkim wypoczywającym i pracującym, parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli, dobrego odpoczynku i owocnej pracy. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 3 Lipca 2016

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; w piątek – św. Jana z Dukli, kapłana.

2. W miniony wtorek odbyła się pielgrzymka do Gniezna i Poznania 50-osobowej grupy dzieci podopiecznych Caritas naszej parafii. Wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i sponsorom za wsparcie finansowe organizacji wyjazdu.

3. W tym tygodniu rozpoczną się prace restauracyjne malatury prezbiterium naszej świątyni. Polecajmy je Bogu w modlitwie. Dziękujemy też wszystkim za składane ofiary na ten cel.

4. Trwają wakacje. Niech staną się one dla nas okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Wypraszajmy też dobrą pogodę na czas żniw dla pracujących na polu.

5. 6 sierpnia wyruszy po raz 28. diecezjalna piesza pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii katedralnej we Włocławku.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 26 Czerwca 2016

1. W środę obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

2. W tym tygodniu w liturgii ponadto czcimy: we wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w sobotę – NMP Licheńską.

3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Od poniedziałku, przez okres wakacji, Msze św. w dni powszednie odprawiane będą o godz. 7.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i w Radomicach). Nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o 17.30.

6. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 19 Czerwca 2016

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w piątek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. We wtorek przypada dzień imienin biskupa włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

4. W środę o godz. 17.00 JE ks. bp Stanisław Gębicki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W związku z tym Nowenna do Matki Bożej i nabożeństwo czerwcowe będzie o godz. 16.30. Spowiedź dla młodzieży, ich świadków i rodzin we wtorek o godz. 19.30.

5. W czwartek Dzień Ojca. W intencji ojców będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 18.00, aby Bóg obdarował ich zdrowiem i wszelakimi łaskami, a zmarłych obdarzył wiecznym zbawieniem. Szczegóły w tygodniku Antoni.

6. Zbliża się koniec roku szkolnego. W czwartek zapraszamy dzieci szkół podstawowych i gimnazjum oraz młodzież z Zespołu Szkół Technicznych z pocztami sztandarowymi, wychowawcami i rodzicami na Mszę św. o godz. 9.30, a w kaplicy w Radomicach o godz. 8.00. Podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.

7. W piątek o godz. 19.00 wspólnota oazowa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

8. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Od przyszłej niedzieli przez okres wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 12 Czerwca 2016

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w środę – bł. Jolantę, zakonnicę; w piątek – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. W poniedziałek przypada święto patrona naszego miasta – św. Antoniego, jak również Dzień fatimski. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30, a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej na wzgórze św. Antoniego, gdzie odmówimy litanię. Obchody zakończy koncert skrzypcowy.

3. We wtorek suma odpustowa w parafii bł. Michała Kozala o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 ks. Sebastian Jankowski odprawi swoją Mszę św. prymicyjną. Serdecznie zapraszamy.

5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 5 Czerwca 2016

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Jadwigę, królową; w piątek – bł. Bogumiła, biskupa, patrona naszej diecezji; w sobotę – św. Barnabę, apostoła.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna. Natomiast o godz. 15.00 w katedrze włocławskiej święcenia kapłańskie z rąk biskupa włocławskiego otrzyma diakon Sebastian Jankowski.

4. Parafia bł. M. Kozala organizuje pielgrzymkę do Świętej Lipki, Gietrzwałdu, Stoczka Warmińskiego i Giżycka w dniach 18-20 czerwca. W programie też rejs po jeziorach mazurskich. Zapisy u ks. Mariusza Wielgockiego.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 29 Maja 2016

1. Trwa oktawa Bożego Ciała, procesja z Najświętszym Sakramentem po nabożeństwie majowym i czerwcowym. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów, kłosów i ziół leczniczych.

2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W tym tygodniu ponadto w liturgii obchodzimy: we wtorek – święto Nawiedzenia NMP; w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

4. Do wtorku nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17.30, a w Radomicach o godz. 17.00. Z udziałem kapłana przy figurze Pana Jezusa na skrzyżowaniu ul. Nieszawskiej i Ośmiałowskiej w poniedziałek o godz. 19.30.

5. W środę rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W środę Dzień Dziecka. Wypraszajmy dla dzieci mądrość, roztropność i odpowiedzialność.

7. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas I gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o 17.30.

9. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji ks. Leszka z racji jego imienin.

10. W sobotę wyjazd na spotkanie młodzieży na Polach Lednickich.

11. Dziś o godz. 16.00 w katedrze włocławskiej święcenia diakonatu z rąk biskupa włocławskiego otrzyma kleryk Adam Kłonowski. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 święcenia prezbiteratu otrzyma diakon Sebastian Jankowski.

12. W przyszłą niedzielę w Radomicach odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci Opieki św. Józefa. Zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11.00.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
Niedziela, 22 Maja 2016

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego.

2. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Msze św. o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00, w szpitalu o 7.00, w Radomicach o 9.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy usytuowanych:

I. Na wzgórzu św. Antoniego – ołtarz przygotowują strażacy;

II. Przy Szkole Podstawowej Nr 5 – ołtarz przygotowują nauczyciele, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Radomicach;

III. Przy Urzędzie Gminy – pracownicy tego urzędu i ich rodziny;

IV. Przy Urzędzie Miasta – pracownicy Ratusza wraz z rodzinami.

Do budowy każdego ołtarza przyłączają się rodziny bliżej mieszkające. Prosimy wszystkich mieszkańców o ubranie okien i balkonów na trasie procesji emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Na procesję zapraszamy asystę, dzieci sypiące kwiaty, członków Straży z Lipna i Radomic, służbę ołtarza i wszystkich ludzi dobrej woli. Procesja w oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie majowym.

3. W czwartek we Włocławku w parku im. H. Sienkiewicza odbędzie się koncert Uwielbienie o godz. 20.00.

4. We wtorek wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy Komunię św. Rocznicową. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek od godz. 16.00.

6. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17.30, a w Radomicach o godz. 17.00. Z udziałem kapłana przy kapliczkach o godz. 19.30: w poniedziałek – Ośmiałowo; w piątek – Biskupin.

7. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Krakowa.

8. W czwartek Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych mamach, wypraszając żyjącym łaskę Bożego błogosławieństwa, a zmarłym łaskę wiecznego zbawienia.

9. W piątek o godz. 19.00 wspólnota oazowa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w katedrze włocławskiej święcenia diakonatu z rąk biskupa włocławskiego otrzyma kleryk Adam Kłonowski.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Niedziela, 15 Maja 2016

1. W dzisiejszą uroczystość Pięćdziesiątnicy wspominamy początek Kościoła i dziękujemy Bogu za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Kończy ona okres paschalny.

2. W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła. Ten tytuł Maryi potwierdził papież Paweł VI w 1964 r. na prośbę biskupów polskich. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 18.00, a w Radomicach o godz. 17.00.

3. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które w 2013 r. ustanowił papież Benedykt XVI.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy Pierwszą Komunię św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Prosimy parafian o przybycie na Msze św. w innych godzinach, aby Mszę św. o godz. 10.00 pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 10.00.

5. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 ks. prał. Franciszek Cieślak obchodził będzie 55. rocznicę święceń kapłańskich. W imieniu jubilata serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

6. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17.30, a w Radomicach o godz. 17.00. Z udziałem kapłana przy kapliczkach o godz. 19.30: w poniedziałek – Białowieżyn; w środę – Radomice (kaplica); w piątek – Ignackowo.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona czas tzw. Komunii św. wielkanocnej.

8. W środę, 18 maja, organizowany jest wyjazd do Torunia na poświęcenie nowego kościoła p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 9.30 z PKS. Zapisy w zakrystii.

9. W sobotę o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny w ramach miejskich obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski.

10. 4 czerwca organizowany jest wyjazd na spotkanie młodych nad Lednicą. Zapisy u ks. Adriana.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
Niedziela, 8 Maja 2016

1. W dzisiejszą uroczystość wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje. Dziś obchodzi swoje imieniny ks. biskup Stanisław. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w sobotę – święto św. Macieja apostoła.

3. W piątek przypada Dzień fatimski, 99. rocznica objawień Matki Bożej. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. 13 maja to także 35. rocznica cudownego ocalenia podczas zamachu papieża św. Jana Pawła II. W tym dniu o godz. 10.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy Pierwszą Komunię św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4, 5 i z Radomic. Prosimy parafian o przybycie na Msze św. w innych godzinach, aby Mszę św. o godz. 10.00 pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 10.00.

5. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17.30, a w Radomicach o godz. 17.00. Z udziałem kapłana przy kapliczkach o godz. 19.30: w poniedziałek – Pólko; we wtorek – Kłokock; w czwartek – Tomaszewo; w sobotę – ul. Żeromskiego.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Poprzez nowennę przygotowujemy się do tego wydarzenia.

7. Dziś po Mszach św. przed świątynią odbywa się zbiórka do puszek na Pomnik Dzieci Utraconych. Bóg zapłać za składane ofiary.

8. W dniach 27-28 maja organizowana jest pielgrzymka do Krakowa, Wieliczki, Łagiewnik, Wadowic i Częstochowy. Osoby chętne na wyjazd mogą zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii. Program znajduje się w Antonim.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 1 Maja 2016

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc maj, który w polskiej tradycji poświęcony jest Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17.30, a w Radomicach o godz. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu. Dziś szczególnie modlimy się za ludzi pracy i za tych, którzy jej poszukują.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

3. We wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – w intencji Ojczyzny, 11.30 i 18.00. W szpitalu o 7.00, a w Radomicach o 9.00.

4. W środę wspominamy św. Floriana, męczennika – patrona strażaków. Msza św. w intencji Druhów Strażaków będzie o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu ponadto obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

6. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas I gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30.

8. Od piątku rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. Dziś po Mszach św. przed świątynią zbiórka do puszek na organizację „Dni w diecezji” w ramach Światowych Dni Młodzieży, a w przyszłą niedzielę na Pomnik Dzieci Utraconych. Bóg zapłać za składane ofiary.

11. W tygodniu rozpoczną się matury. W intencji wszystkich zdających egzaminy będzie sprawowana Msza św. we wtorek o godz. 18.00.

12. W gablocie przed świątynią znajduje się informacja dla rolników o dopłatach unijnych.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 24 Kwietnia 2016

1. Dziś przeżywamy Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty; w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas II gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17.30, a w Radomicach o godz. 17.00. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

6. Od przyszłej niedzieli Msza św. niedzielna w Radomicach będzie o godz. 9.00.

7. Dziś po Mszach św. przed świątynią zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy, w przyszłą niedzielę na organizację Światowych Dni Młodzieży, a za dwa tygodnie na Pomnik Dzieci Utraconych. Bóg zapłać za składane ofiary.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 17 Kwietnia 2016

1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Prośmy Boga o powołania kapłańskie i do życia zakonnego, aby nie zabrakło tych, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

2. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób, które zapisały się na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Należy przygotować podstawowe informacje, tj. adres zamieszkania, numer PESEL, numery kontaktowe.

4. Na prośbę papieża Franciszka w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 10 Kwietnia 2016

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 8. Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego hasło brzmi: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”. Nawiązuje ono do tematu roku duszpasterskiego „Chrzest – nowe życie w Chrystusie”. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotkanie się z Panem w Jego słowie. Przez cały tydzień przed wieczorną Mszą św. od godz. 17.30 czytane będzie Pismo św. Zachęcamy też do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

2. Dziś przypada 6. rocznica katastrofy smoleńskiej. Módlmy się w intencji ofiar oraz Ojczyzny, a także o jedność i pojednanie w naszym narodzie.

3. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji obywateli Ziemi Dobrzyńskiej pomordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni przez NKWD w 1940 r. Po Mszy św. dalsze uroczystości przy pomniku.

4. Od czwartku do soboty będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 3 Kwietnia 2016

1. Dzisiejsza niedziela Bożego Miłosierdzia kończy oktawę wielkanocną, a jednocześnie rozpoczyna 72. Tydzień Miłosierdzia, którego celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Warto włączyć się w to dzieło zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.

2. W poniedziałek obchodzimy, przeniesioną z 25 marca z racji Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która przypomina, że Bóg stał się człowiekiem. W tym dniu Kościół obchodzi także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Będziemy modlić się w intencji obrony życia.

3. W środę o godz. 19.00 pierwsze spotkanie biblijne po Kursie Alpha.

4. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas I gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Niedziela, 27 Marca 2016

1. W ten radosny dzień drogim parafianom i gościom pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Dziękujemy również za życzenia świąteczne, które napłynęły na adres parafii.

2. Dziękujemy za ubranie Grobu Pańskiego i ciemnicy: ks. Leszkowi, Marcinowi Jaworskiemu, Miłoszowi Makowskiemu, Szymonowi Jankowskiemu, Patrykowi Romanowskiemu i p. kościelnemu. Za zaangażowanie i uczestnictwo w liturgii Triduum Paschalnego dziękujemy: chórowi parafialnemu, Domowemu Kościołowi, Oazie, ministrantom, p. organiście i p. kościelnemu. Za adorację i czuwanie przy Grobie Pańskim: OSP z Lipna i Radomic, grupom modlitewnym i wszystkim parafianom. Za udział w procesji: asyście z opiekunkami, ministrantom, druhom strażakom i wszystkim obecnym.

3. Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. jest niedzielny.

4. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas II gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o 17.30.

7. Za tydzień obchodzimy niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Przygotowując się do tego święta, odmawiamy codziennie Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed wieczorną Mszą św.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ
Niedziela, 20 Marca 2016

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa.

2. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci otrzymają chrzest w Wielkanoc.

3. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji i czuwanie do godz. 21.00.

4. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy świętej. Adoracja Pana Jezusa od godz. 9.00. O godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Na jej zakończenie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 22.00. O godz. 20.30 Gorzkie Żale, po nich adoracja prowadzona przez Oazę. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

5. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 9.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie odbywać się od godz. 9.00 do 16.00 o pełnych godzinach lub w razie potrzeby częściej. W Radomicach o godz. 10.30. O godz. 15.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

6. Wieczorem w sobotę o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – Liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia, Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Na liturgię przynosimy świece lub paschaliki.

7. Do udziału w Triduum Paschalnym zachęcamy wszystkich parafian, a także grupy modlitewne, służbę ołtarza i druhów strażaków z Lipna i Radomic.

8. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Kolejne Msze św. o: 8.30, 10.00, 11.30 (chrzcielna), 15.00 i 18.00. W szpitalu o godz. 8.00, w Radomicach o 10.00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jest niedzielny.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 13 Marca 2016

1. Dzisiejsza niedziela zbliża nas do przeżywania męki i śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Uzewnętrznia to również znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie liturgii Wielkiego Piątku. W naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Wykorzystajmy owocnie ten święty czas doświadczenia Bożego przebaczenia. Szczegółowy program rekolekcji jest w Antonim.

2. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie. Powierzajmy więc opiece Matki Najświętszej jego posługiwanie.

3. W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta z parafii bł. Michała Kozala do naszej świątyni. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej w naszym kościele ani w Radomicach.

4. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Diecezji Włocławskiej. Msze św. będą o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.

5. W sobotę w naszym kościele o godz. 19.30 będzie wystawione Misterium Męki Pańskiej.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm będzie podczas każdej Mszy św., natomiast procesja z palmami wokół kościoła o godz. 11.30 oraz w kaplicy w Radomicach.

7. Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40.

8. U ks. Adriana mogą zapisywać się osoby chętne na wyjazd do Włocławka na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Niedzielę Palmową.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

10. Przed świątynią można też nabyć paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej w cenie 4 zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 6 Marca 2016

1. Dzisiejsza niedziela zwana jest niedzielą Laetare. Jej wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami.

2. Dla całej parafii przyszła niedziela będzie naznaczona rekolekcjami wielkopostnymi (rozpoczną się 13 marca, a zakończą 16 marca). Rekolekcje są wydarzeniem szczególnym dla każdego wierzącego. Jest to także czas refleksji nad własnym życiem i zbawieniem. Program rekolekcji jest w Antonim.

3. We wtorek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

4. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 (dla dzieci), o godz. 17.30 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40. Wierni w nich uczestniczący mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W sobotę wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej z parafii bł. M. Kozala o godz. 10.00.

6. U ks. Adriana mogą zapisywać się osoby, które chciałyby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

7. U ks. Adriana mogą zapisywać się osoby chętne na wyjazd do Włocławka na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Niedzielę Palmową.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

9. Przed świątynią można też nabyć paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej w cenie 4 zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 28 Lutego 2016

1. We wtorek rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla szkoły w Radomicach i gimnazjum w Lipnie.

2. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas I gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

3. W piątek obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwo pierwszosobotnie o 17.30.

5. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 (dla dzieci), o godz. 17.30 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40. Wierni w nich uczestniczący mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji ks. Adriana z racji jego imienin.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się błogosławieństwo książeczek dzieciom kl. III szkoły podstawowej.

8. U ks. Adriana mogą zapisywać się osoby, które chciałyby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

9. W parafii bł. M. Kozala można zapisać się na wyjazd do Górki Klasztornej w sobotę, 12 marca, na Misterium Męki Pańskiej.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 21 Lutego 2016

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i solidarności z misjami, pamiętamy o polskich misjonarzach pracujących w 97 krajach świata. Po Mszach św. przed świątynią będzie można złożyć ofiary do puszek wspierające to dzieło. Bóg zapłać za hojność serca.

2. W poniedziałek obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas II gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W piątek serdecznie zapraszamy na adorację o godz. 19.00 przygotowaną przez Oazę naszej parafii.

5. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 (dla dzieci), o godz. 17.30 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40. Wierni w nich uczestniczący mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. U ks. Adriana mogą zapisywać się osoby, które chciałyby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

7. Konferencje przedmałżeńskie w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie odbywają się w niedzielę o godz. 15.30.

8. Szczegółowe informacje dotyczące budowy pomnika dzieci utraconych znajdują się w dzisiejszym numerze Antoniego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 14 Lutego 2016

1. Wzbudźmy w sobie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji na czas Wielkiego Postu.

2. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

3. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 (dla dzieci), o godz. 17.30 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40. Wierni w nich uczestniczący mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Dziś o godz. 15.30 rozpoczną się konferencje przedmałżeńskie w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie.

5. W przyszłą niedzielę Ad gentes będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy, a po Mszach św. przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na misje.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 7 Lutego 2016

1. Dziś rozpoczyna się 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, któremu towarzyszy hasło: ,,Młodzi, nie dajcie się zniewolić”. Zachęcamy wszystkich do przeżywania całego okresu Wielkiego Postu w postawie modlitwy i trwania w łasce uświęcającej. W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji na czas Wielkiego Postu.

2. Przed nami ostatnie dni karnawału. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia i pokuty, powstrzymania się od hucznych zabaw, tańców i dyskotek. Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty będą o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, 16.30 (dla dzieci) i 18.00 (wcześniej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy); w Radomicach o godz. 15.00. W tym dniu rozpoczną się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele. Po Mszach św. przed świątynią rodziny Domowego Kościoła będą zbierać ofiary do puszek, wspierające budowę pomnika dzieci utraconych.

3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia (polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby po 60. roku życia i te, które ukończyły 14 lat są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 9.00 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują.

5. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 (dla dzieci), o godz. 17.30 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17.40. W kaplicy filialnej w Radomicach przed Mszą św. o godz. 10.00. Zarówno do odprawiania tych nabożeństw, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

6. Odbiór strojów pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

7. W przyszłą niedzielę, 14 lutego, rozpoczną się konferencje przedmałżeńskie w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie o godz. 15.30.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 31 Stycznia 2016

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

2. We wtorek, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej, gdyż przynosimy do świątyni świece, aby je pobłogosławić. Symbolizują one Chrystusa, jedyną „Światłość prawdziwą”. Msze św. w to święto będą o godz.: 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W kaplicy w Radomicach - o godz. 16.30.

3. 2 lutego obchodzony jest również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy swoje życie poświęcili Bogu – zakonnikach i zakonnicach. Tego dnia zakończy się także przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

4. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w piątek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę; w sobotę – św. Pawła Miki i Towarzyszy męczeństwa.

5. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas I gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o 17.30.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się błogosławieństwo gromnic dzieciom kl. III szkoły podstawowej.

8. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczną się w I niedzielę Wielkiego Postu w parafii bł. Michała Kozala w Lipnie.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 24 Stycznia 2016

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła; we wtorek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w środę – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

2. W poniedziałek zakończy się Tydzień ekumeniczny, czas szczególnej modlitwy o jedność chrześcijan.

3. We wtorek w Kościele katolickim obchodzony będzie Dzień Islamu. Ustanowiono go w 2001 r. decyzją Konferencji Episkopatu Polski. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

4. Trwają ferie zimowe, Msze św. w dni powszednie są o godz. 7.00 i 18.00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 17 Stycznia 2016

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa; w czwartek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

2. Od poniedziałku, tj. od 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia. W naszych modlitwach prośmy o łaskę jak najszybszego zjednoczenia uczniów Chrystusa.

3. We wtorek przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się wystawienie i potrwa do godz. 18.00. Adorację zakończymy Mszą św. Serdecznie zapraszamy.

4. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrego wypoczynku. Msze św. w czasie ferii w dni powszednie będą o godz. 7.00 i 18.00.

5. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którym tak wiele zawdzięczamy.

6. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę, cenne spostrzeżenia oraz złożone ofiary, które przeznaczane zostaną na malowanie kościoła. Niech Boże błogosławieństwo przez modlitwę kapłana wraz z domownikami pozostanie i towarzyszy wszystkim przez całe życie.

7. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna według stałego porządku: w poniedziałek, środę i piątek od godz. 9.30 do 11.30, we wtorek i czwartek od 15.00 do 17.00.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO
Niedziela, 10 Stycznia 2016

1. Dzisiejsza niedziela kończy Okres Narodzenia Pańskiego, od jutra rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły. Tradycyjnie jednak do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, śpiewamy kolędy i pozostawiamy wystrój świąteczny.

2. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie w Kościele Dzień Judaizmu. Został on ustanowiony przez Episkopat Polski w 1997 r. w celu rozwoju dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także dla wspólnej modlitwy i refleksji nad związkami obu religii.

3. W sobotę zakończymy wizytę duszpasterską. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, a które pragną to uczynić, prosimy o zgłoszenie się na kolędę uzupełniającą. Składane ofiary będą przeznaczone na malowanie kościoła. Plan kolędy na bieżący tydzień znajduje się w Antonim.

4. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 9.30 do 11.30.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM
Niedziela, 3 Stycznia 2016

1. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia modlimy się również w intencji misji, a ofiary składane na tace przeznaczone są na cele misyjne. W kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreślimy litery: C+M+B 2016 – dodając cyfry bieżącego roku. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 15.00, gdyż o godz. 14.00 wyruszy z pl. Dekerta do kościoła pw. bł. Michała Kozala ORSZAK TRZECH KRÓLI, barwny pochód zawierający sceny z dawnych misteriów bożonarodzeniowych. Serdecznie zachęcamy do udziału, prosimy o przygotowanie strojów oraz koron. Za przykładem trzech Mędrców oddajmy w tym dniu pokłon Jezusowi.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego.

3. Trwa wizyta duszpasterska, składane ofiary będą przeznaczone na malowanie kościoła. Plan kolędy na bieżący tydzień znajduję się w Antonim.

4. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i piątek od 9.30 do 11.30.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY
Niedziela, 27 Grudnia 2015

1. W czwartek ostatni dzień roku. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30, aby podziękować Bogu za wszystko, czego doświadczyliśmy dzięki Jego opatrzności w tym mijającym roku.

2. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Modlimy się o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Porządek Mszy św. w tym dniu jest niedzielny. To będzie również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Tradycyjnie odwiedzimy chorych.

3. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu ponadto obchodzimy: w poniedziałek – święto świętych Młodzianków Męczenników; w sobotę – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

5. Od poniedziałku rozpoczniemy wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Jej celem jest pobłogosławienie domu, wspólna modlitwa kapłana z domownikami i bliższe rozeznanie stanu religijnego parafii. Należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii. O pojazd prosimy pół godziny wcześniej. Składane ofiary będą przeznaczone na malowanie kościoła.

6. Kancelaria z racji kolędy będzie nieczynna, w sprawach nagłych prosimy o kontakt przed lub po Mszy św.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

8. Drogim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na ostatnie dni roku kalendarzowego i na cały Nowy Rok 2016. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU
Niedziela, 20 Grudnia 2015

1. Ostatnie dni Adwentu niech nas przygotują na spotkanie z Panem Jezusem, kto nie był jeszcze u spowiedzi adwentowej może skorzystać z sakramentu pokuty podczas Mszy św. Roraty odprawiają się do środy o godz. 6.30.

2. Został rozniesiony opłatek na stół wigilijny. Tym, którzy roznosili i tym, którzy przyjęli, składając przy tym ofiary, wyrażamy wdzięczność staropolskim „Bóg zapłać”.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od alkoholu. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy znakiem krzyża, zapaleniem świecy i odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-7). Następnie modlimy się za rodzinę i za naszych zmarłych, łamiemy się opłatkiem, składamy życzenia i śpiewamy kolędy.

4. Pasterka w naszej świątyni parafialnej o północy. Liturgii przewodniczył będzie ks. biskup. Na 23.30 serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chóru Magnificat. W kaplicy w Radomicach Pasterka o godz. 22.00.

5. Msze św. w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w naszym kościele o godz.: 8.30, 10.00, 11.30 (chrzcielna), 15.00 i 18.00. W Radomicach o 10.00, w szpitalu o 7.00.

6. W drugi dzień świąt wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. jest niedzielny.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

9. Przed świątynią można też nabyć opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU
Niedziela, 13 Grudnia 2015

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Pamiętajmy szczególnie o matkach oczekujących potomstwa i prośmy Boga, aby każde życie poczęte mogło przyjść na świat.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

3. Roraty odprawiają się w dni powszednie o godz. 6.30. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież i dzieci.

4. Dziś przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy o niewinnie pomordowanych przez reżim komunistyczny.

5. W sobotę, 19 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci otrzymają chrzest w święto Bożego Narodzenia 25 grudnia o godz. 11.30.

6. Burmistrz Lipna i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają wszystkie osoby bezdomne, samotne i dotknięte ubóstwem na Wieczerzę Wigilijną, która odbędzie się w czwartek, 17 grudnia, o godz. 12.00 w Miejskim Centrum Kultury w Lipnie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Miłujcie się oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

8. Przed świątynią można też nabyć opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU
Niedziela, 6 Grudnia 2015

1. W Adwencie pochylamy się nad słowem Boga i dokonujemy analizy swego życia. Służą temu rekolekcje, które dziś rozpoczęliśmy i potrwają do wtorku. Niech głoszone słowo i odbyty sakrament pokuty wprowadzą w nasze życie pokój i Bożą miłość oraz pomogą z czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór z naszymi bliskimi. Program rekolekcji zamieszczony jest w naszej gazetce Antoni.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. można złożyć na ten cel ofiary do puszek.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia, który zakończy się 20 listopada 2016 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

4. Roraty będą w poniedziałek o godz. 16.30, a od środy o 6.30. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież i dzieci.

5. W przyszłą niedzielę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w tym dniu o niewinnie pomordowanych przez reżim komunistyczny.

6. W ubiegłą niedzielę zebrano kwotę 3760 zł na pokrycie kosztów operacji Asi Lisieckiej z Kikoła. W imieniu rodziców dziękujemy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

8. Przed świątynią można też nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU
Niedziela, 29 Listopada 2015

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”, który ma pogłębić tożsamość chrzcielną Polaków i towarzyszyć będzie obchodom 1050-lecia Chrztu Polski. Rozpoczyna się również nowy okres liturgiczny – Adwent, przygotowujący nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego, a także kieruje nasze serca na ponowne przyjście Mesjasza.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła; w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

3. Od jutra rozpoczną się adwentowe Msze ku czci Matki Bożej, tzw. Roraty, odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.30. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież i dzieci. Przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci będą otrzymywały wyklejanki.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o 17.30.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Program umieszczony jest w naszym tygodniku Antoni.

6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 15.00 zostaną pobłogosławione medaliki dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

7. Roznoszone są opłatki na stół wigilijny przez p. organistę w mieście i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w naszej świątyni.

8. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów operacji Asi Lisieckiej z Kikoła - 8 miesięcznej dziewczynki, która urodziła się ze złożoną wadą serca.

9. Natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

10. W sobotę organizowana jest pielgrzymka do Torunia na 24. rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd z dworca PKS o godz. 8.00.

11. Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece wigilijne w ramach 22. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z ośrodków opieki zastępczej oraz dzieci-ofiary konfliktów wojennych. W naszej parafii świece będzie można nabyć od przyszłej niedzieli.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

13. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz świece z symbolami ŚDM.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - Uroczystość Chrystusa Króla
Niedziela, 22 Listopada 2015

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy.

2. Przyszła niedziela rozpocznie nowy rok liturgiczny oraz Adwent – czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.

3. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas II gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W piątek o godz. 19.00 wspólnota oazowa zaprasza na modlitwę uwielbienia w naszej świątyni.

5. Roznoszone są opłatki na stół wigilijny przez p. organistę w mieście i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w naszej świątyni.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów operacji Asi Lisieckiej z Kikoła - 8 miesięcznej dziewczynki, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Szczegóły w Antonim i na plakacie w gablocie przed świątynią.

7. 5 grudnia organizowana jest pielgrzymka do Torunia na 24. rocznicę powstania Radia Maryja.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

9. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz książki o naszej świątyni i Lipnie, a także świece z symbolami ŚDM w cenie 5 zł. Dochód jest wsparciem młodzieży ze Wschodu, która będzie chciała przyjechać do Krakowa na spotkanie z papieżem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 15 Listopada 2015

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; w środę – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – bł. Salomeę, dziewicę; w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w sobotę – Ofiarowanie NMP.

2. W przyszłą niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kieruje ona nasze myśli na przyjście końca czasów i przypomina nam, byśmy byli gotowi na spotkanie z Panem.

3. Za tydzień, w dniu św. Cecylii, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej, na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego w naszym kościele. Liturgię uświetni chór parafialny.

4. Roznoszone są opłatki na stół wigilijny przez p. organistę w mieście i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w naszej świątyni.

5. 5 grudnia organizowana jest pielgrzymka do Torunia na 24. rocznicę powstania Radia Maryja.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

7. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz książki o naszej świątyni i Lipnie, a także świece z symbolami ŚDM w cenie 5 zł. Dochód jest wsparciem młodzieży ze Wschodu, która będzie chciała przyjechać do Krakowa na spotkanie z papieżem.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 8 Listopada 2015

1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony jest Syrii. W trwającej tam wojnie domowej cierpią wszyscy Syryjczycy, w sposób szczególny chrześcijanie. Możemy ofiarować im naszą modlitwę, ale również wspomóc ich materialnie poprzez ofiary składane do puszek po Mszy św. W dramacie wojny i prześladowania syryjscy chrześcijanie oczekują również naszej pomocy.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej; we wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę – św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.

3. W środę, 11 listopada, przypada 97. rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu narodowi, który nigdy nie pogodził się z obcym panowaniem. Zechciejmy przyjść w tym dniu do naszej świątyni, aby podziękować Bogu za wolną Ojczyznę i prosić dla niej o pokój i rozwój. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – w int. Ojczyzny i o 18.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Od poniedziałku roznoszone będą przez p. organistę i sołtysów na wioskach. Ofiary zostaną przeznaczone na prace renowacyjne w naszej świątyni.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się konferencja dla rodziców dzieci klas I-III szkoły podstawowej.

6. Konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w salce na plebanii.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

8. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz książki o naszej świątyni i Lipnie, a także świece z symbolami ŚDM w cenie 5 zł. Dochód jest wsparciem młodzieży ze Wschodu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ - Uroczystość Wszystkich Świętych
Niedziela, 1 Listopada 2015

1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Odwiedzamy cmentarze, aby modlić się wspólnie za zmarłych, pamiętajmy o odpustach, które możemy uzyskać. Ofiary składane na tace przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku. O godz. 20.00 na cmentarzu będzie wspólny różaniec w intencji zmarłych.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Wszystkich Wiernych Zmarłych; w środę – św. Karola Boromeusza, biskupa.

3. Jutro Dzień Zaduszny. W prawdzie świętych obcowania łączymy się ze zmarłymi przebywającymi w czyśćcu, by polecić ich miłosierdziu Bożemu. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, 9.00 z procesją i o 18.00. W Radomicach o godz. 16.00. Wszyscy wierni mogą uzyskać w tym dniu jeden raz odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Mogą również uzyskać odpust każdego dnia od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się za zmarłych i zachowanie stałych warunków odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Św.

4. W oktawie Wszystkich Świętych zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych z wypominkami przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

5. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas I gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o 16.00, a w Radomicach o 16.30. Nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie z różańcem za zmarłych o 17.30.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić VII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Jest on dobrą okazją do przyjścia z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Również ofiary składane do puszek pomogą nieść skuteczną pomoc chrześcijanom w Syrii.

8. Nowe wypominki roczne czytane będą od przyszłej niedzieli.

9. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece z symbolami ŚDM w cenie 5 zł. Dochód jest wsparciem młodzieży ze Wschodu.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

11. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz książki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego
Niedziela, 25 Października 2015

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, przeżywamy uroczystość poświęcenia naszej świątyni. Dziękujemy Bogu, że mamy tak piękny kościół, że możemy się w nim modlić i przyjmować sakramenty, za jego budowniczych i fundatorów oraz za tych, którzy obecnie troszczą się o wystrój i porządek domu Bożego. Dbajmy o ten widzialny znak Bożej obecności, ożywiajmy swoją obecnością i wspierajmy swymi ofiarami.

2. Rozpoczął się ostatni tydzień października. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla starszych codziennie o godz. 17.30.

3. W środę obchodzimy święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu odwiedzamy cmentarze, aby modlić się wspólnie za zmarłych, pamiętajmy o odpustach, które możemy uzyskać. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00, w szpitalu o 7.00, a w Radomicach o 9.00. O godz. 11.30 rozpocznie się na cmentarzu procesja oraz modlitwa wypominkowa za zmarłych, a bezpośrednio po niej Msza św. Ofiary składane na tace przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku. Natomiast o godz. 20.00 na cmentarzu będzie wspólny różaniec w intencji zmarłych.

5. W środę o godz. 19.00 w salce parafialnej rozpocznie się Kurs „Alpha”. Zapraszamy wszystkie chętne osoby powyżej 18. roku życia.

6. W czwartek od godz. 17.30 spotkanie dla uczniów klas II gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

7. Konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w salce na plebanii.

8. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki roczne, tygodniowe i jednorazowe.

9. Od najbliższej środy w czasie Mszy św. wieczorowej zbierane będą ofiary na rzecz działających przy parafii grup oaza i ministranci.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Miłujcie się! oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

11. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz książki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 18 Października 2015

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny obchodzony pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na rzecz misji.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Jana Kantego, kapłana; w środę – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w czwartek – św. Jana Pawła II, papieża; w przyszłą niedzielę – uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego.

3. W poniedziałek o godz. 11.00 w naszym kościele będzie sprawowana pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa Msza św. z okazji Jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie. Po niej w budynku szkoły nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej i część artystyczna. Dyrekcja zaprasza na uroczystość byłych nauczycieli i pracowników oraz absolwentów.

4. Natomiast w czwartek będzie miał miejsce Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Radomicach. Obchody rozpocznie Msza św. o godz. 9.00 w kaplicy, a po niej dalsze uroczystości w szkole. Dyrekcja zaprasza byłych nauczycieli i pracowników oraz absolwentów.

5. W sobotę o godz. 9.00, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, zapraszamy młodzież na Eucharystię Młodych zatytułowaną: „Cel życia: Szukać Boga”.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się mierzenie strojów pierwszokomunijnych dzieci klas III szkoły podstawowej. W Radomicach zaś na Mszy św. o godz. 10.00 zostanie pobłogosławiony krzyż przed kaplicą.

7. W środę, 28 października, o godz. 19.00 w salce parafialnej rozpocznie się Kurs „Alpha”. Zapisy u ks. Leszka.

8. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla starszych codziennie o godz. 17.30.

9. Konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w salce na plebanii.

10. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki roczne, tygodniowe i jednorazowe. Na bocznym ołtarzu są wyłożone kartki wypominkowe.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Miłujcie się! oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

12. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz książki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 11 Października 2015

1. Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”. Ofiary składane do puszek przed świątynią wesprą Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w czwartek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła; w piątek – św. Jadwigę Śląską; w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

3. We wtorek, 13 października, odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy z naszej świątyni do kościoła pw. bł. Michała Kozala procesja z figurą Matki Bożej, w czasie której będzie odmawiany różaniec. W tym dniu nie będzie różańca o 16.30 i 17.30.

4. W środę, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach.

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny obchodzony pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rzecz misji. Natomiast po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się konferencja dla rodziców dzieci klas I-III szkoły podstawowej.

6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej, dla dzieci o godz. 16.30, a dla starszych o godz. 17.30.

7. Konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w salce na plebanii.

8. W kancelarii parafialnej od poniedziałku będą przyjmowane wypominki roczne, tygodniowe i jednorazowe.

9. Od dziś można się zapisywać u ks. Leszka na Kurs „Alpha”.

10. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, zapraszamy młodzież na Eucharystię Młodych zatytułowaną: „Cel życia: Szukać Boga” w sobotę, 24 października.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, Miłujcie się! oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

12. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz książki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 4 Października 2015

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej we Włocławku; we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy; w środę – wspomnienie NMP Różańcowej; w piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XV Dzień Papieski. W tym dniu ofiarami składanymi do puszek przed świątynią tradycyjnie będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.

3. Trwa październik i nabożeństwa różańcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30.

4. W poniedziałek o godz. 7.00 wyjazd na pielgrzymkę Kół Różańcowych do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich.

5. Konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w salce na plebanii.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na prace renowacyjne przy ołtarzu Jezusa Ukrzyżowanego w bocznej kaplicy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

8. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz książki o naszej świątyni i Lipnie.

9. Do przychodni Lekarze Rodzinni mogą zgłaszać się mieszkańcy Lipna powyżej 65. roku życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 27 Września 2015

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Wacława, męczennika; we wtorek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła; w piątek – św. Aniołów Stróżów.

2. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II napisał: „Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje Maryi”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez cały miesiąc. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30.

3. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza dla uczniów klas I gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00, a w Radomicach o 16.30.

5. W sobotę o godz. 15.30 odbędzie się w naszym kościele koncert, w ramach którego usłyszymy muzykę organową i kantatę opartą o „Tryptyk rzymski” autorstwa Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

6. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Natomiast na Mszy św. o godz. 15.00 poświęcenie różańców dzieciom z klas III szkoły podstawowej.

7. Trwają konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii. Spotkania odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w salce na plebanii.

8. 5 października organizowana jest pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich. Wyjazd o godz. 7.00.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na prace renowacyjne przy ołtarzu Jezusa Ukrzyżowanego w bocznej kaplicy.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

11. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz książki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 20 Września 2015

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Mateusza, apostoła i ewangelistę; w środę – św. Pio z Pietrelciny, kapłana; w piątek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

2. Konferencje przedmałżeńskie odbywają się w naszej parafii w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w salce na plebanii.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 dzieciom z klas pierwszych szkoły podstawowej zostaną pobłogosławione plecaki, tornistry i przybory szkolne.

4. 30 września organizowana jest pielgrzymka młodzieży z trzecich klas gimnazjum do Lichenia. Szczegóły u ks. Leszka.

5. 5 października organizowana jest pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich. Wyjazd o godz. 7.00.

6. Zakończono prace renowacyjne przy ołtarzu Jezusa Ukrzyżowanego w bocznej kaplicy. Do grudnia musimy wpłacić należność za wykonane prace. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasz tygodnik parafialny Antoni.

8. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz książki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 13 Września 2015

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele V Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”.

2. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.

3. W tym tygodniu w liturgii ponadto czcimy: we wtorek – NMP Bolesną; w środę – św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w piątek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.

4. Dziś przypada dzień fatimski. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30, a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół świątyni.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w salce na plebanii rozpoczną się w naszej parafii konferencje przedmałżeńskie.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. Spotkania młodzieży oazowej w naszej parafii odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00, a Oazy Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Natomiast małżonkowie, chcący należeć do kręgu Domowego Kościoła, mogą zgłaszać się do ks. Adriana.

8. W tym tygodniu zostanie zamontowany odnowiony ołtarz Jezusa Ukrzyżowanego. Do grudnia musimy wpłacić należność za wykonane prace. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki oraz nasza gazetka parafialna Antoni, wznowiona po przerwie wakacyjnej.

10. Przed świątynią można też nabyć kalendarze na rok 2016 oraz książki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 6 Września 2015

1. We wtorek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia NMP, w tradycji polskiej zwane Matki Bożej Siewnej. Niech Maryja pomoże nam odczytać Boży plan wobec każdego z nas, aby i nasze życie wydało obfity plon. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu poświęca się ziarno na zasiew, które pobłogosławione przez Maryję, ma zapewnić dobre zbiory. Po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Skępem. Suma Odpustowa o godz. 11.30. Planowany powrót pielgrzymów ok. godz. 18.00.

2. Natomiast w przyszłą niedzielę, 13 września, o godz. 10.00 wyruszy z naszego kościoła pielgrzymka do Konotopia na odpust Matki Bożej Bolesnej. Suma o godz. 12.00. Powrót we własnym zakresie.

3. Również w przyszłą niedzielę przypada dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30, a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół świątyni.

4. Od przyszłej niedzieli po Mszy św. godz. 15.00 rozpoczną się w naszej parafii konferencje przedmałżeńskie. Spotkania odbywać się będą w salce na plebanii. Także po tej Mszy św. w kościele konferencja dla rodziców dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej, przygotowujących się do I Komunii św.

5. W piątek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów i lektorów.

6. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas I i II gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. Natomiast pierwsze spotkanie dla III klas gimnazjum odbędzie się w niedzielę, 20 września, na Mszy św. o godz. 11.30.

8. W październiku w naszej parafii ruszy kurs „Alpha” dla osób, które ukończyły 18. rok życia. Szczegóły zostaną podane wkrótce.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, a także ksiązki o naszej świątyni i Lipnie, jak również kalendarze na nowy rok.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 30 Sierpnia 2015

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Bronisławę, dziewicę; w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. Od poniedziałku powraca Msza św. o godz. 6.30, a od przyszłej niedzieli o godz. 15.00.

3. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców oraz Grono Pedagogiczne na Mszę św. z tej okazji o godz. 8.00.

4. Również we wtorek przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o tych, którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00, w Radomicach o godz. 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, a także ksiązki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 23 Sierpnia 2015

1. W środę, 26 sierpnia, przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

2. W tym tygodniu w liturgii ponadto obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Moniki; w piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W sobotę, 29 sierpnia, odbędą się w Bobrownikach Dożynki Diecezjalne. Rozpoczęcie o godz. 13.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Meringa.

4. W niedzielę, 30 sierpnia, odbędzie się XXXIII Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy do Matki Bożej Bolesnej w Licheniu.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, a także ksiązki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 16 Sierpnia 2015

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jacka, kapłana; w czwartek – św. Bernarda, opata, doktora Kościoła; w piątek – św. Piusa X, papieża; w sobotę – NMP Królową.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uświetnili wczorajszą uroczystość odpustową.

3. W sobotę o godz. 14.00 odbędzie się Msza św. dziękczynna w 35 rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.

4. Również w sobotę w Radomicach o godz. 13.00 odbędą się gminne Dożynki, natomiast Dożynki parafialne w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00. Wieniec przygotowują Radomice, a chleby tradycyjnie każda miejscowość. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za plony.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, a także ksiązki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 9 Sierpnia 2015

1. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. Słowo Boże głosi nasz rodak, ks. Robert Maciejewski, który obecnie pracuje na Białorusi. Po Mszy św. przed świątynią ks. Robert będzie zbierał ofiary na cele misyjne.

2. W sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk. Dla nas ten dzień jest szczególnym świętem, gdyż przypada w nim odpust parafialny. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – w intencji Ojczyzny, Suma o godz. 12.00 i o 18.00. W Radomicach o 9.00, w szpitalu o godz. 16.00. Do udziału w Sumie Odpustowej zapraszamy asystę i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

3. W tym tygodniu w liturgii ponadto obchodzimy: w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy; w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

4. W tym czasie z wielu stron Polski tysiące pielgrzymów zmierza na Jasną Górę. Również duża grupa z naszej parafii uczestniczy w pielgrzymce włocławskiej. Trwamy z nimi w duchowej łączności codziennie po Mszy św. wieczorowej.

5. W czwartek, 13 sierpnia, przypada dzień fatimski. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30, a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek dla poszkodowanych w ostatnich nawałnicach. Zebrano prawie 2000 zł.

7. Dziękujemy parafianom, którzy w minionym tygodniu podjęli obiadem pielgrzymów z Działdowa i pielgrzymów z Elbląga na nocleg. Dziękujemy też za pomoc dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych.

8. W sobotę, 22 sierpnia, w Radomicach o godz. 13.00 odbędą się gminne Dożynki, natomiast Dożynki parafialne w niedzielę, 23 sierpnia, na Mszy św. o godz. 10.00. Wieniec przygotowują Radomice.

9. Dziś, w godz. 9-14 na terenie NZOZ Lekarze Rodzinni w Lipnie odbywa się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Pomóż Sławkowi i Innym!” Osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Zachęcamy do pomocy osobom chorym na białaczkę.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, a także ksiązki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 2 Sierpnia 2015

1. W czwartek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, które zostało ustanowione przez papieża Kaliksta III w roku 1456 – w rok po zwycięstwie koalicji wojsk europejskich nad Turkami pod Belgradem. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu wyruszy po raz 27. diecezjalna piesza pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Przez cały czas trwania pątniczego szlaku będziemy się duchowo łączyć z pielgrzymami w modlitwie po Mszy św. wieczorowej.

2. W tym tygodniu w liturgii ponadto wspominamy: we wtorek – św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów, pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym ks. proboszczu; w sobotę – św. Dominika, kapłana.

3. W poniedziałek w godz. 8-12 i 15-17.30, a we wtorek 8-12 w kancelarii parafialnej będzie można zarezerwować terminy mszy św. na nowy rok 2016.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjnie odwiedzamy chorych z Komunią św. Spowiedź św. od godz. 17.00, a nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30.

5. We wtorek, 4 sierpnia, zatrzymają się u nas na obiad pielgrzymi z Działdowa zmierzający na Jasną Górę, a w piątek, 7 sierpnia, ok. godz. 18.30 przybędzie na nocleg pielgrzymka rowerowa z Elbląga (ok. 100 os.). Prosimy parafian o podjęcie pątników w gościnę do swych domów.

6. W przyszłą niedzielę, 9 sierpnia, w godz. 9-14 na terenie NZOZ Lekarze Rodzinni w Lipnie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Pomóż Sławkowi i Innym!” Osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Zachęcamy do pomocy osobom chorym na białaczkę.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, a także ksiązki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 26 Lipca 2015

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa obchodzony jako Tydzień Bezpiecznego Kierowcy.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Martę; w piątek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

3. W tym tygodniu przypada Pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30.

4. 4 sierpnia zatrzymają się u nas na obiad pielgrzymi z Działdowa zmierzający na Jasną Górę, a 7 sierpnia na nocleg pielgrzymka rowerowa z Elbląga (ok. 100 os.). Prosimy parafian o podjęcie pątników w gościnę do swych domów.

5. 6 sierpnia wyruszy po raz 27. diecezjalna piesza pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii katedralnej, a także u nas w parafii.

6. 9 sierpnia w godz. 9-14 na terenie NZOZ Lekarze Rodzinni w Lipnie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „Pomóż Sławkowi i Innym!” Osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Zachęcamy do pomocy osobom chorym na białaczkę.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, a także ksiązki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 19 Lipca 2015

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Czesława, kapłana; w środę – św. Marię Magdalenę; w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w piątek – św. Kingę, dziewicę; w sobotę – święto św. Jakuba, apostoła.

2. W sobotę wspominamy też św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i wszelkich pojazdów mechanicznych.

3. W sobotę imieniny obchodzi ks. Krzysztof Rogala. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

4. W czwartek o godz. 7.15 ks. proboszcz będzie sprawował Mszę św. w intencji całej parafii przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra. Msza będzie transmitowana w Radio Maryja, zachęcamy do udziału w liturgii.

5. 6 sierpnia wyruszy po raz 27. diecezjalna piesza pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii katedralnej, a także u nas w parafii.

6. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym i odpowiednim stroju w kościele.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki, a także ksiązki o naszej świątyni i Lipnie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 12 Lipca 2015

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę – św. Bonawenturę biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – NMP z Góry Karmel. Dla wszystkich noszących szkaplerz niech będzie on znakiem szczególnej opieki Matki Bożej.

2. W poniedziałek 13 lipca przypada dzień fatimski. O godz. 17.30 różaniec, a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej. 3. W tym tygodniu dzieci, młodzież i rodziny Ruchu Światło-Życie z naszej parafii udają się na swoje wakacyjne rekolekcje. Życzymy im owocnego przeżycia tego czasu duchowego skupienia.

4. 6 sierpnia wyruszy po raz 27. diecezjalna piesza pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii katedralnej, a także u nas w parafii.

5. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zachęcamy do zgłaszania się do księży.

6. Wydział Teologiczny UMK w Toruniu serdecznie zaprasza do studiowania. Proponuje studia na trzech kierunkach: teologia – studia magisterskie, nauki o rodzinie oraz organizacja opieki nad osobą starszą. Ponadto Wydział ma do zaoferowania studia doktoranckie w zakresie teologii i bogatą ofertę studiów podyplomowych. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

7. Policja naszego powiatu, prowadząc Program poprawy bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, przypomina o postawie odpowiedzialności i zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze zarówno kierującym pojazdami, jak i pieszym. Grupą, która jest najbardziej narażona na skutki wypadków drogowych, są piesi, a szczególnie dzieci, osoby niepełnosprawne i w starszym wieku. Troszczmy się o podniesienie bezpieczeństwa na drodze.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki i Miłujcie się.

9. Wszystkim wypoczywającym i pracującym, parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli, dobrego odpoczynku i owocnej pracy. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 5 Lipca 2015

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się procesja eucharystyczna.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; w środę – św. Jana z Dukli, kapłana; w sobotę – św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3. Od 30 czerwca w naszej parafii pracuje jako wikariusz ks. Leszek Wojciechowski. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej i aby dobrze czuł się w naszej wspólnocie.

4. 6 sierpnia wyruszy po raz 27. diecezjalna piesza pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii katedralnej, a także u nas w parafii.

5. W minionym tygodniu został zdemontowany do renowacji w zakładzie konserwatorskim w Toruniu ołtarz Jezusa Ukrzyżowanego z kaplicy św. Teresy. Trwają również prace remontowe na cmentarzu.

6. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zachęcamy do zgłaszania się do księży.

7. Trwają wakacje. Niech staną się one dla nas okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w kontakcie z przyrodą. Przez jej piękno przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

8. Przypominamy o terminowym potwierdzaniu zamówionych Mszy św.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Przewodnik Katolicki i Miłujcie się.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 21 Czerwca 2015

1. Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 1800.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. Jutro przypada dzień imienin biskupa włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

4. We wtorek Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o naszych ojcach. W ich intencjach modlić będziemy się na Mszy św. o godz. 1800, aby Bóg obdarował ich zdrowiem i wszelakimi łaskami, a dla zmarłych naszych ojców prosić o wieczne zbawienie. Szczegóły w tygodniku „Antoni”.

5. Zbliża się koniec roku szkolnego. Nadchodzą oczekiwane przez wszystkich uczniów wakacje. Niech one będą dla wszystkich czasem odpoczynku i regeneracji sił do pracy w przyszłym roku szkolnym.

6. W czwartek (25 czerwca), zapraszamy dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjum oraz młodzież z Zespołu Szkół Technicznych z pocztami sztandarowymi, wychowawcami i rodzicami na Mszę św. o godz. 930, a w kaplicy w Radomicach o godz. 800. O godz. 1500 będzie Msza św. z racji jubileuszu 25-lecia samorządu terytorialnego.

7. Przez okres wakacji od 28 czerwca w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 1500. Natomiast w dni powszednie Msze św. odprawiane będą o godz.700 i 1800.

8. Jest do nabycia najnowsza książka o dziejach naszego miasta i parafii pt. Materiały źródłowe do dziejów Lipna. Stanowi ona już 4 tom cyklu Lipno – kartki z dziejów.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Niedziela, 14 Czerwca 2015

1. Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 1800.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek bł. Jolantę, zakonnicę, w środę św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

3. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii, a w przyszła niedziele będzie można już nabyć publikację pt. Materiały źródłowe do dziejów Lipna.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Poniedziałek, 8 Czerwca 2015

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 1800. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów, kłosów i ziół leczniczych.

2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 630, 700 i 1800. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa.

3.W tym tygodniu ponadto w liturgii czcimy: w poniedziałek św. Jadwigę Królową, w środę bł. Bogumiła, biskupa, patrona diecezji włocławskiej; w czwartek - św. Barnabę Apostoła, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. W sobotę (13 czerwca) przypada święto patrona naszego miasta – św. Antoniego. W tym dniu przypada również Dzień Fatimski. O godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, następnie na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej na wzgórze św. Antoniego. Tam będzie celebrowana Msza św. o św. Antonim – patronie naszego miasta.

5. W niedzielę (7 czerwca) o godz. 1500 w katedrze włocławskiej święcenia diakonatu z rąk biskupa włocławskiego otrzyma kleryk Sebastian Jankowski.

6. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Niedziela, 31 Maja 2015

1. Dzisiaj w uroczystość Trójcy Przenajświętszej w szczególny sposób wspominamy prawdę naszej wiary o Bogu Jedynym w trzech Osobach.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Justyna Męczennika, w środę - św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w piątek - św. Bonifacego, biskupa męczennika. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. Msze św. o godz. 700; 830; 1000; 1800; w Radomicach o godz. 900, w szpitalu o godz. 700. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy usytuowanych:

I. Na wzgórzu św. Antoniego – ołtarz przygotowują strażacy;

II. Przy Szkole Podstawowej Nr 5 – ołtarz przygotowują nauczyciele, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Technicznych;

III. Przy Urzędzie Gminy – pracownicy tego urzędu i ich rodziny;

IV. Przy Urzędzie Miasta – pracownicy Ratusza wraz z rodzinami.

Do budowy każdego ołtarza przyłączają się rodziny bliżej mieszkające. Prosimy wszystkich mieszkańców o ubranie okien i balkonów na trasie procesji emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Na procesję zapraszamy asystę, dzieci sypiące kwiaty, orkiestrę, członków Straży z Lipna i Radomic, służbę ołtarza i wszystkich ludzi dobrej woli. Procesja przez całą oktawę po Mszy św. o godz. 1800, w niedzielę po Mszy św. o godz. 1000.

3. Również w czwartek we Włocławku w parku im. H. Sienkiewicza odbędzie się koncert „Uwielbienie” o godz. 2000.

4. Jutro Dzień Dziecka, pamiętajmy o naszych dzieciach i wypraszajmy dla swych pociech Boże błogosławieństwo i mądrość życia.

5. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 1800.

6. We wtorek odbędzie się diecezjalna pielgrzymka kapłanów do Sanktuarium Matki Bożej w Błennej.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź o godz. 1500 i Msza św. o godz. 1600. W Radomicach o godz. 1630. Nabożeństwo pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie o godz. 1730.

8. W niedzielę (7 VI) o godz. 1500 w katedrze włocławskiej święcenia diakonatu z rąk biskupa włocławskiego otrzyma kleryk Sebastian Jankowski.

9. W przyszłą niedzielę 7 VI br. w Radomicach odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci Opieki św. Józefa. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 1130.

10. W dniu 6 VI br. z parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Adriana.Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających w środę po wieczornej Mszy św.

11. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

12.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Niedziela, 24 Maja 2015

1. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W czasie trwania II Soboru Watykańskiego biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie Jej macierzyńskiemu Sercu całej ludzkości. Paweł VI spełnił tę prośbę i 21 XI 1964 r. ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w mistycznym Ciele Chrystusa - Kościele. Msze św. o godz. 700, 900, 1100, 1800, a w Radomicach o godz. 1700

2. W tym tygodniu w liturgii ponadto czcimy: we wtorek - św. Filipa Nereusza, prezbitera; w czwartek - Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę

3. We wtorek Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwach i zanośmy w ich intencjach prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelakie łaski, a dla zmarłych matek prośmy o wieczne zbawienie.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej. Skorzystajmy jeszcze z tego szczególnego czasu łaski i pojednajmy się z Bogiem.

5. Trwa miesiąc maj dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

6. W dniu 6 czerwca br. z parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Adriana.

7. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
Niedziela, 17 Maja 2015

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństw majowych trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

2. Trwa miesiąc maj dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

3. W sobotę 23 maja br. o godz. 1800 JE Ks. Bp Wiesław Mering udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź dla młodzieży, ich świadków i rodzin w piątek o godz. 1600.

4. W dniu 6 czerwca br. z parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Adriana.

5. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

6. Bardzo prosimy, by w kancelarii potwierdzać intencje, które zostały wcześniej zamówione, gdyż wiele intencji pozostaje jako „rezerwacje”.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Poniedziałek, 11 Maja 2015

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - Najświętszą Maryję Pannę Fatimską; w czwartek - święto św. Macieja Apostoła; w sobotę - święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W przyszłą Niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

3. W środę (13 maja) przypada Dzień Fatimski. O godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwo, następnie po Mszy św. o godz. 1800 na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. 13 maja to także kolejna rocznica cudownego ocalenia podczas zamachu papieża św. Jana Pawła II. W tym dniu o godz. 900 celebrowana będzie Msza Św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II. W tym dniu szkoła ta świętuje jubileusz 25-lecia powstania.

4. Trwa miesiąc maj dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

5. Od piątku przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.

6. W dniu 6 czerwca br. z parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Adriana.

7. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Poniedziałek, 11 Maja 2015

1. W tym tygodniu wspominamy: w środę - św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. To także dzień imienin biskupa Stanisława Gębickiego. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

2. W dniu 4 maja (poniedziałek) w liturgii Kościoła wspominamy św. Floriana męczennika – patrona strażaków. Msza św. w intencji Druhów Strażaków zostanie odprawiona tego dnia o godz. 1800.

3. Od dzisiejszej niedzieli Msza św. niedzielna w Radomicach o godz. 900.

4. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1000 Pierwsza Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 i z Radomic. Prosimy parafian o przybycie na Msze św. w innych godzinach, aby Mszę św. o godz. 1000 pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę (9 maja) od godz. 1000.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

6. Rozpoczynają się matury, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich zdających egzamin dojrzałości.

7. W dniu 06 czerwca br. z parafii będzie zorganizowany wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Adriana.

8. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

9. Dziś wydany został już 200 numer naszego tygodnika parafialnego „Antoni”. Dziękujemy naszym wspaniałym Czytelnikom oraz wszystkim tym, którzy z nami współpracują. Przystępując do dalszego wydawania naszego tygodnika, wierzymy głęboko w to, że znajdzie ono całkowite zrozumienie wśród parafian i wszystkich mieszkańców Lipna.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Poniedziałek, 11 Maja 2015

1. Zakończyliśmy 7 Tydzień Biblijny, który przebiegał pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jego przygotowanie.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

3. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, dedykowany Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 1730, a w Radomicach o godz. 1700. Zachęcamy do gromadzenia się wieczorami na nabożeństwa majowe przy kapliczkach, figurach przydrożnych, jak i indywidualnie czy całą rodziną w domu.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź o godz. 1500 i Msza św. o godz. 1600. W Radomicach o 1630.

5. Od przyszłej niedzieli Msza św. niedzielna w Radomicach o godz. 900.

6. W niedzielę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny zapraszamy o godz. 1130.

7. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się pierwsza Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Prosimy parafian o przybycie na Msze św. w innych godzinach, aby Mszę św. o godz. 1000 pozostawić dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę (2 maja) od godz. 1000.

8. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Sobota, 18 Kwietnia 2015

1. Zakończyliśmy 71 Tydzień Miłosierdzia. Który trwał od 12 do 19 kwietnia 2015. W tym roku postanowieniem Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski towarzyszyło mu hasło „Caritas dla rodziny”.

2. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek - św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski; w sobotę św. Marka Ewangelistę.

3. W dniach od 19 do 25 kwietnia br. będziemy przeżywać pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, 7 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku przebiegał on będzie, nawiązując do programu roku duszpasterskiego, pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Przed wieczorną Mszą św., od godz. 1730 czytane będzie Pismo Święte.

4. Od dzisiejszej niedzieli (19 kwietnia br.) w parafii bł. bpa Michała Kozala głoszone będę konferencje przedmałżeńskie o godz. 1730.

5. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. S. Faustyny w Świnicach Warckich.

6. Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Przewodnik Katolicki” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 12 Kwietnia 2015

1. Dziś Kościół katolicki obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego. Dzień po Niedzieli Zmartwychwstania Pana Jezusa zastanawiamy się nad kolejną tajemnicą naszej wiary, jaką jest Boże Miłosierdzie. Święto to ustanowił Papież św. Jan Paweł II, 30 kwietnia 2000 roku podczas Mszy św. kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej. Zastanówmy się, jak my możemy stawać się świadkami tegoż miłosierdzia w naszych środowiskach?

2. W poniedziałek (13 kwietnia) nastąpi Odsłonięcie Pomnika obywateli Ziemi Dobrzyńskiej, pomordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni przez NKWD w 1940 roku. Uroczystość rozpocznie Msza św. w naszej świątyni o godz. 1200 pod przewodnictwem Biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Szczegóły w tygodniku „Antoni”.

3.Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

4.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
Niedziela, 5 Kwietnia 2015

1. Dziękujemy za życzenia świąteczne, które napłynęły na adres parafii.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie inscenizacji Misterium Pasyjnego w ubiegłą niedzielę.

3. Dziękujemy za ubranie Grobu Pańskiego ks. Adrianowi oraz grupie młodzieży: Marii Lewandowskiej, Miłoszowi Makowskiemu, Mariuszowi Jaworskiemu, Marcinowi Jaworskiemu, Szymonowi Jankowskiemu, Mateuszowi Narczewskiemu, Patrykowi Romanowskiemu. Za przygotowanie Triduum Paschalnego dziękujemy księżom prefektom i klerykom, chórowi parafialnemu, Domowemu Kościołowi, Oazie, ministrantom, p. organiście i p. kościelnemu. Za adorację i czuwanie przy Grobie Pańskim: OSP z Lipna i Radomic, grupom modlitewnym i wszystkim parafianom. Za udział w procesji: asyście z opiekunkami, orkiestrze za oprawę muzyczną, ministrantom, druhom strażakom i wszystkim obecnym.

4. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez bł. Jana Pawła II. Przed wieczorną Mszą św. odprawiana jest Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

5. Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 1000 Liturgię Mszy św. ubogaci swoim śpiewem chór parafialny.

6. Wyrażamy wdzięczność Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, rodzicom uczniów oraz społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 5 za przeprowadzenie akcji „Świąteczna Paczka”. Zebrane dary zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu naszej parafii.

7.Są do nabycia książki: o dziejach naszej świątyni i duszpasterzach naszej parafii. Książki można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ
Niedziela, 29 Marca 2015

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia.

2. Dziś (w Niedzielę Palmową) o godz. 1900 zapraszamy na Misterium Pasyjne przypominające wydarzenia, które rozegrały się pomiędzy Ostatnią Wieczerzą, a śmiercią Chrystusa. Inscenizacja, która przenosi we współczesność wydarzenia sprzed 2000 lat, rozpocznie się w Parku Miejskim (muszla koncertowa), a zakończy na Wzgórzu św. Antoniego. Będzie to Misterium, które pomoże nam lepiej zrozumieć tajemnicę męki i śmierci Jezusa oraz dobrze przygotować się do świąt Wielkiej Nocy. Szczegóły w tygodniku „Antoni”.

3. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Nabożeństwo w tym dniu o godz. 1800, na jego zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji i czuwanie do godz. 2100.

4. Wielki Piątek – adoracja Pana Jezusa od godz. 900. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej, na którą składa się: liturgia słowa, opis męki i śmierci Pana Jezusa, modlitwy za Kościół i adoracja krzyża, Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja do godz. 2200. O godz. 2030 Gorzkie Żale.

5. Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 900. O pełnych godzinach lub w razie potrzeby częściej święcenie pokarmów. W Radomicach poświęcenie pokarmów o godz. 1030. O godz. 1500 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 1900.

6. Do udziału w Triduum Paschalnym zachęcamy wszystkich Parafian, a także grupy modlitewne, służbę ołtarza i druhów strażaków z Lipna i Radomic.

7. Liturgię Wielkiego Czwartku oraz Wielkiej Soboty ubogaci chór parafialny.

8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja o godz. 600. Kolejne Msze św. o: 830, 1000, 1130 (chrzcielna), 1500, 1800. W szpitalu o godz. 800. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 1000 Liturgię ubogaci swoim śpiewem chór parafialny.

9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Poniedziałek, 23 Marca 2015

1.Liturgia piątej niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas do przeżywania męki i śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Uzewnętrznia to również znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Liturgia tej niedzieli ukazała nam Boga wybaczającego i wyzwalającego człowieka z sideł grzechu i zła. Dla naszej parafii ta niedziela jest naznaczona rekolekcjami wielkopostnymi. Rekolekcje są wydarzeniem szczególnym dla każdego wierzącego. Jest to także czas szczególnej refleksji nad własnym życiem i zbawieniem. Szczegółowy program rekolekcji zamieszczony jest w tygodniku „Antoni”.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Dlatego też w tym dniu (25.03.2015 r.) o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych oraz ich rodziców, aby z miłością przyjęli dar życia i nie ulegli pokusie aborcji.

3. W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta z naszej świątyni do kościoła bł. Michała Kozala. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 1800. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej w naszej świątyni, ani w Radomicach.

4. W niedziele odprawiane są Gorzkie żale o 1740, a w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy święcić będziemy podczas wszystkich Mszy św., natomiast procesja z palmami wokół kościoła o godz. 1130 oraz w kaplicy w Radomicach.

6. W Niedzielę Palmową o godz. 1900 zapraszamy na Misterium Pasyjne przypominające wydarzenia, które rozegrały się pomiędzy Ostatnią Wieczerzą a śmiercią Chrystusa. Inscenizacja, która przenosi we współczesność wydarzenia sprzed 2000 lat, rozpocznie się w Parku Miejskim (muszla koncertowa), a zakończy na Wzgórzu św. Antoniego. Będzie to Misterium, które pomoże nam lepiej zrozumieć tajemnicę męki i śmierci Jezusa oraz dobrze przygotować się do świąt Wielkiej Nocy. Szczegóły w tygodniku „Antoni”.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” – nasz tygodnik parafialny.

8. Przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii możemy nabyć nową książkę pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”.

9. W dniach od 24 IV 2015 do 02 V 2015 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Mariuszem.

Na dobre przeżycie kolejnego tygodnia Wielkiego Postu niech
Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Sobota, 14 Marca 2015

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w czwartek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Diecezji Włocławskiej. Msze św. o godz. 630, 700, 900 i 1800.

2. W dniach 10 - 11 marca br. odbyły się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z Gimnazjum. Dla całej parafii przyszła niedziela będzie naznaczona rekolekcjami wielkopostnymi (rozpoczną się 22 marca, a zakończą 25 marca). Rekolekcje są wydarzeniem szczególnym dla każdego wierzącego. Jest to także czas szczególnej refleksji nad własnym życiem i zbawieniem.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki o 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. W niedziele odprawiane są Gorzkie Żale o 1740, a w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. Przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii możemy nabyć nową książkę pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”.

5. W dniach od 24 IV 2015 do 02 V 2015 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Mariuszem.

6. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.


7. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżonków na modlitwę małżeńską przed Najświętszym Sakramentem w kościele bł. Michała Kozala w Lipnie 21 marca 2015 roku o godz. 1900.

8. W Radomicach 22 marca (niedziela) o godz. 1400 odbędzie się prezentacja zatytułowana:"Tradycje i zwyczaje wielkanocne" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Radomicach. Odbędzie się również degustacja wielkanocnych potraw przygotowanych przez przedstawicieli sołectw gminy Lipno. Serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

Program Rekolekcji wielkopostnych na przyszłą niedzielę - 22.03.2015 r.

700 Msza św. z nauką dla starszych
830 Msza św. z nauką ogólną
1000 Msza św. z nauką ogólną
1130 Msza św. z nauką dla młodzieży
1500 Msza św. z nauką dla dzieci. Po Mszy św. konferencja dla rodziców dzieci klas I-II
1740 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i Msza św.
1030 w Radomicach Msza św. z nauką ogólną


Na dobre przeżycie kolejnego tygodnia Wielkiego Postu
niech Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 8 Marca 2015

1. Okres Wielkiego Postu pomaga nam głębiej wniknąć w sprawę naszego powołania do odpowiedzialności przed Bogiem, drugim człowiekiem i przed samym sobą. Wykorzystajmy ten czas, szczególnie podczas rekolekcji, które młodzież z Gimnazjum rozpocznie już we wtorek według programu. Natomiast rekolekcje dla wszystkich parafian rozpoczną się 22 - 25 marca br.

2.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki o 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. W niedziele odprawiane są Gorzkie żale o 1740, a w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. W dniach od 24 IV 2015 do 02 V 2015 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Mariuszem.

4. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

5. Przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii możemy nabyć nową książkę pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

Rekolekcje wielkopostne w parafii Wniebowzięcia NMP
dla dzieci i młodzieży 10 - 11 marca 2015 r.

WTOREK 10. 03. 2015 r. (w szkołach)

Radomice: godz.800 Szkoła Podstawowa, klasy 0-III; godz. 900 Szkoła Podstawowa od klasy IV i Gimnazjum - spotkanie w sali gimnastycznej.

Lipno: Gimnazjum Publiczne nr 1 godz.1200 - spotkanie na sali gimnastycznej

ŚRODA 11. 03. 2015 r. (w kościele)

Radomice, godz. 900 Msza św. dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Lipno, godz.1200 Msza św. dla Publicznego Gimnazjum Nr 1.

Spowiedź w ŚRODĘ pół godziny przed każdą Mszą św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Niedziela, 1 Marca 2015

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: w środę św. Kazimierza, królewicza.


2. W czwartek na Mszy św. o godz. 1800 modlić się będziemy w intencji ks. Adriana Szczęsnego z racji jego imienin.


3.Trwają bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za kogoś ze swoich zmarłych. W naszej parafii: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600.
Nabożeństwo pasyjne - Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 1740. W kaplicy filialnej w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000.


4.W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Wielkiego Postu. Możemy podjąć to postanowienie w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.


5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa o godzinie 1500. Następnie o godz. 16.00 Msza św. i Droga Krzyżowa. W Radomicach w czwartek o godz. 16.30 (wcześniej spowiedź). W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.30.


6. W dniach od 24 IV 2015 do 02 V 2015 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegóły w tygodniku Antoni i u ks. Mariusza.


7. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.


8. Przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii możemy nabyć nową książkę pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”.


9. W dzisiejszą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Ad Gentes - jest to organizacja, która pomaga polskim misjonarzom; wspiera działalność charytatywną, kulturalną i społeczną na misjach; wspiera edukację i ochronę zdrowia na terenach misyjnych.


10. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 10 - 11 marca br. Rekolekcje wielkopostne dla całej parafii 22 - 25 marca br.


11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Sobota, 21 Lutego 2015

1.Rozpoczęły się bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za kogoś ze swoich zmarłych. W naszej parafii: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. Nabożeństwo pasyjne - Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 1740. W kaplicy filialnej w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000.

2.W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Wielkiego Postu. Możemy podjąć to postanowienie w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

3. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii w niedziele po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

4. Przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii możemy nabyć nową książkę pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 10 - 11 marca br. Rekolekcje wielkopostne dla całej parafii 22 - 25 marca br.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

7. W dniach od 24.04. do 02.05. br. organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Przewidziane koszty to 3 300 zł i 100$. Szczegóły w tygodniku "Antoni" i u ks. Mariusza.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 21 Lutego 2015

1. Przed nami ostatnie dni karnawału. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i pogłębienia modlitwy.

2. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 700, 900, 1100, 1630 (dla dzieci), 1800 (wcześniej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy), w Radomicach o godz. 1500. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie popiołu. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 1630 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla młodzieży i dorosłych). W Radomicach o godz. 1600. Nabożeństwo pasyjne - Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 1740. W kaplicy filialnej w Radomicach przed Mszą św. o godz. 1000.

4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

5. W niedzielę 15 lutego br. we wszystkich parafiach Kościoła katolickiego w Polsce rozpoczyna się 48 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku towarzyszy mu
 hasło: ,,Abstynencja dzieci troską rodziny, Kośicoła i narodu”. Zachęcamy wszystkich do przeżywania całego okresu Wielkiego Postu w postawie modlitwy i trwania w łasce uświęcającej. W naszej świątyni przed bocznym ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynencji od alkoholu i tytoniu na czas Wielkiego Postu.

6. Konferencje przedmałżeńskie głoszone są w naszej parafii od dzisiejszej niedzieli po Mszy św. godz. 1500. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

7. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej poprzez lekturę prasy katolickiej – „Przewodnik Katolicki”, „Rycerz Niepokalanej” oraz „Antoni” – tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 7 Lutego 2015

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Scholastykę, dziewicę; w sobotę św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. W sobotę wspominamy także św. Walentego, patrona chorych na epilepsję, patrona pszczelarzy, a także zakochanych. Tego dnia zachęcamy wszystkich zakochanych do modlitwy w intencji osób najbliższych sercu.

2. W środę 11 lutego br., we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będzie obchodzony XXIII Światowy Dzień Chorego Z tej okazji pragniemy w naszej świątyni parafialnej o godz. 900 odprawić Mszę Świętą w intencji chorych i starszych naszych parafian.

3. Wydana została nowa książka pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

5. Przy MOPS w Lipnie (ul. Włocławska) spotyka się grupa wsparcia dla rodzin i bliskich osób uzależnionych od alkoholu. Spotkania odbywają się w każdy piątek w godzinach 1600-1900 (stołówka). Serdecznie zapraszamy.   

Wszystkim Solenizantom, Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy
Bożego błogosławieństwa na radosne przeżycie tego tygodnia. Szczęść Boże!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 7 Lutego 2015

1. Jutro obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej, bowiem w tym dniu w kościele święci się świece zwane gromnicami. Zapalone świece są znakiem kroczenia przez życie w jedności z Chrystusem i w świetle Jego nauki. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy dzisiaj o ludziach, którzy całe swe życie poświęcili Bogu - zakonnicach, zakonnikach i kapłanach. Msze św. w Święto Ofiarowania Pańskiego: godz.: 700; 900; 1630; 1800 W kaplicy filialnej w Radomicach - o godz. 1630.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek - św. Agatę, dziewicę i męczennicę; w piątek - św. Pawła Miki i Towarzyszy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa o godzinie 1500. Msza św. o godz. 1600. W Radomicach o 1630. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 1730.

4. Wydana została nowa książka pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Sobota, 24 Stycznia 2015

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów; we wtorek - bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; we środę - św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę - św. Jana Bosko, prezbitera.

2. Dyżury kancelarii parafialnej według stałego porządku: poniedziałek, środa, piątek: godz. 930-1130; wtorek, czwartek: 1500 - 1700.

3. Wydana została książka pt. „Miejsca historyczne, zabytkowe, refleksji, wspomnień i zadumy w Lipnie”. Książkę można nabyć przed kościołem po każdej Mszy św. lub w kancelarii.

4. Zakończyła się wizyta duszpasterska, potocznie zwana kolędą. Składamy serdecznie podziękowanie za Wasze życzliwe przyjęcie Drodzy Parafianie, za wspólną modlitwę, cenne spostrzeżenia oraz złożone ofiary, które przeznaczane zostaną na spłatę zobowiązań z tytułu renowacji ołtarza i ambony. Niech Boże Błogosławieństwo przez modlitwę kapłana wraz z domownikami, pozostanie i towarzyszy wszystkim przez całe życie. Szczęść Boże!

5. W środę przedstawiciele organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” odebrali od nas złożone przez parafian elektrośmieci. Oddając w ustalonym miejscu i czasie zużyty sprzęt elektryczny czy elektroniczny pozbywamy się kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 1130 liturgię Mszy św. ubogaci swoim śpiewem chór parafialny "Magniaficat" pod kierunkiem p.Marcina Złakowskiego. Serdecznie zapraszamy.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, polecamy tygodnik: „Przewodnik Katolicki”, oraz „Antoni” - nasz tygodnik parafialny.

2019 Parafia WNMP w Lipnie
ul. Piłsudskiego 1 87-600 Lipno